Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna povahy v souvislosti s růstem u hadů

Zdravím všechny :-)
Ocením jakékoliv osobní zkušenosti týkající se "hadí povahy" (jestli to tak lze říct) a jejích změn v proběhu růstu. Jde mi hlavně o větší hady a to, zda a o kolik s nabývající hmotou nabývají i na sebevědomí tzn. "flegmoušovatí". Či naopak zda někdo zažil hada, co se stal zlým v pozdějším věku. K založení tohoto vlákna mě motivoval náš Kluk (P. reticulatus), který předevčírem udělal něco naprosto nemyslitelného. Nechal na sebe sáhnout! :-)
Předem všem děkuji za příspěvky :-)

Jako příklad mohu uvést mé dva samce regiusek, oba importy z Ghany

Ta samá situace s mojí Ghanou.Stačilo aby někdo prošel kolem skla a už to ťukalo :-D Nejhorší na tom bylo to, že nebyla v dobrém stavu, takže
její léčení, rozkrmování a pomáhání prakticky při každém svleku, bylo za TREST :-) Po pár letech se zklidnila, ale žádná sláva.
Zato domácí odchov, Eliška, to je zlatíčko.Sice taky při manipulaci ze začátku projevuje trochu stresu, ale pak se zklidní.