Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa - popálená tlama?

Zdravím. Má 5ti letá samice b.c.c. si včera zahrála na kutila a zlikvidovala mi ochranou mřížku na žárovce. Dnes jsem vypozoroval, že má tlamku neustále trochu pootevřenou. Předpokládám, že si jí popálila.
Házím foto a žádám o radu - jak to řešit? Zahojí se samo, nebo tomu můžu nějak dopomoci?
Jaké ochranné mřížky na klasický květináč používáte? Jak připevňujete, aby případný šikovný kutil neměl šanci? Díky za rady.

[img]Wci8m.jpg[/img]

Dodám, že hada mám v domácnosti zhruba 14 dnů, od kvalitního chovatele, tudíž předpokládám, že o hnilobu by se jednat nemělo. Samici je 5 let, pod lampou vyhřívám na 32°C, v rozích terária 27°C. Potravu přijímá v pořádku, žádný náraz do hlavy ani tlamy se nekonal. Při přebírání hada byl had bez problémů.

Dnes jsem jí tlamku betadinou čistil, to žluté byl kousek hobliny. Tlama působí čistě a v pořádku, jen ret je pochopitelně stále stejný a tlamka mírně otevřená. Posílal jsem dnes fotografie na veterinu, tak uvidím, co odpovědí, ostatně za sebe se přikláním k té spálenině. Zatím potírám betadinou a uvidíme, jak se to v následujících dnech vyvrbí.