Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuje želva společnost?

Ahoj,
rodiče mají dvě želvy zelenavé, jedna cca 6 let, druhá 5, malá žije odmalička s velkou. Poslední cca dva roky ta starší "šikanuje" tu mladší a poslední dobou to přestává být únosné - pronásleduje ji po terárku, kouše.. Možná sexuální pudy? Každopádně přemýšlíme o řešení - buď je nechat si to "vyříkat", nebo oddělit. Já se přikláním k oddělení, ale nebudou trpět, když jsou několik let zvyklé žít spolu, a teď by byla každá zvlášť? Pokud je dotaz trošku stupidní, tak se omlouvám, ale nenapadá mě, jak lépe to formulovat. Žijí v teráriu cca 120x60x60, mají tam vlhký úkryt, vlhkost udržovanou, salát a luční směs vápníme, koupátko mají taky... takže bych řekla, že nějakým strádáním to způsobené nebude.
Předem díky za (slušné) odpovědi.

loading...

Jakého jsou ty želvy pohlaví? Pokud to jsou 2 samci, tak tam je to jasné - ti se prostě řezat budou a holt je musíte oddělit. Pokud je to pár, tak samec samici může harašit a v tom případě je také lepší je oddělit, a pak v dospělosti případně jenom spojovat na páření, aby ji neuhnal. Trpět oddělením určitě nebudou, naopak by trpěli/y, kdyby zůstaly spolu - tedy by trpělo to šikanované zvíře.