Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon pardálí, gravidní?

Dobrý den, prosím o radu.
Máme 6-7 měsíců starou samičku chameleona pardálího a možná je 3 týdny gravidní. Začala hodně žrát, je plachá, většinu dne tráví na jednom místě a když někdo projde kolem terária tak hned otevírá tlamu. Normálně byla hnědá s nádechem do oranžova, teď je oranžovo-šedá, pár dnů byla až do černa, ale ne tak moc, jak na většině fotek gravidních samic. Zatím jsme nezaregistrovali, že by nějak zvlášť přibrala. Máme se připravovat na snůšku, nebo ne? Inkubátor i všechno ostatní máme připravené, ale nevím jestli jsme to nekupovali zbytečně...
Děkuji za odpovědi

Základním předpokladem pro graviditu samičky je to, jestli se pářila se samcem. Pokud ano, myslím si, že připouštět samičku v půl roce, je celkem brzy. U samiček občas dochází i k neoplozené snůšce, se kterou ale mohou být problémy. Chameleony nechovám a tudíž doufám, že jsem nenapsala něco špatně. Tady na teraporadně ale stačí pohledat v jiných vláknech a odpověď jistě najdete.