Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přežije gekončík pád z balkónu?

Mám dotaz, na který jsem tu nenašel odpověď. Přežije gekončík pád ze 3. patra (4. podlaží) na plochu slabě zarostlou trávou (spíš hlína než tráva)? Zaběhl se nám a jako nejhorší scénář bych viděl útěk balkonem. Taky nemám zkušenost, jestli skočí nebo ho strach zastaví.

Díky za radu. Ještě mám kde hledat, ale zajímá mě, jestli s tím máte někdo zkušenost.

Petr

Předmět Autor Datum
Pravdepodobne by prezil (cim mensi vaha tim vetsi sance). Spis by se snazil lezt po zdi, ale oni nem…
lucifer 22.07.2016 15:22
lucifer
Díky za radu, příteli. Odchovávám je už několik let a zatím jsem taky zjistil, že bohužel moc pud se…
maccullatta 22.07.2016 15:32
maccullatta
Dopaden! V noci pod gaučem. Prostě nechápu, kde mohl být schovanej. Nekoukal jsem se akorát do knih,… poslední
maccullatta 23.07.2016 11:35
maccullatta

Pravdepodobne by prezil (cim mensi vaha tim vetsi sance). Spis by se snazil lezt po zdi, ale oni nemaj zrovna moc pud sebezachovy co se vysek tyce - pred casem nam jich par "vyskakalo" z horniho terarka kdyz jsem blbe zavrel (tak 150cm) na podlahu - ve tme, nevideli kam. Nastesti jsme je vsechny nasli.

BTW - z podobne vysky nam spadl kdysi davno pes - jorksir. Tehdy jeste temer stene (necely rok stary) - vedle okna postel + radiator, okno otevrene, v noci prselo - nejspis neco slysel venku tak vylezl na parapet a uklouzl? Netusime jak se to stalo - nebyli jsme u toho, ale letos mu tahne na 14 a vede se mu dobre = prezil bez trvalych nasledku. Gekoncik s nejakymi 60-100g ma sanci daleko vyssi. Nicmene spis bych ho hledal doma zalezleho nekde za nabytkem a pod.

Díky za radu, příteli. Odchovávám je už několik let a zatím jsem taky zjistil, že bohužel moc pud sebezáchovy nemají. Pod balkonem je malé křoví a schodiště (5 schodů) a tam nikde není, takže doufám, že nemohl přeběhnout silnici a utéct někam desítky metrů. Snad by se schoval na nejbližším místě. Kočky ani dravci tu nejsou.

No, doufám že máš pravdu a vyleze ze stupaček.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru