Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vajíčka na bambusu

Dobrý den,potřeboval bych poradit od zkušených,
lepidky mi pravidelně lepí vajíčka na konec asi 35cm dlouhého bambusu,už se jich vylíhlo 12,bohužel vždy zdrhnou nějakou škvírkou v terárku,pravděpodobně přes lištu,ve které jsou posuvná dvířka,nevím jak to utěsnit.Takže 12 mláďat běhá někde po bytě,nezahlídnul jsem ještě ani jedno,bohužel bambus se mi do ničeho vhodného nevleze.Jak to vyřešit netuším,poradí mi někdo ? Díky.

Nevim jak je ten bambus velký, ale krom možnosti ho s vejci přemístit třeba do petlahve a tam odinkubovat je ještě možnost přemístit lepidky do terárka s pantovými dvířky. U těhle malých druhů jsou ubikace s pantovými dvířky obecně praktičtější.

Případně mě u phelsum jako těsnění jak proti hmyzu tak proti úniku mláďat funguje dobře těsnění do oken. Je to taková gumová lepící páska, která se nalepí na jedno sklo a krásně utěsní dvířka po celé délce. Jinak terárka s dvířky jsou asi nejlepší varianta, protože kromě úniku se mi párkrát u šoupaček stalo, že bylo mládě zalezlé v té kolejničce na šoupačky a při otvířání jsem z něj udělal malinkou samolepku.

bylo mládě zalezlé v té kolejničce na šoupačky a při otvířání jsem z něj udělal malinkou samolepku.

Což je další nevýhoda, ono to často nemusí být ani zas tak malé mládě, co zaleze do kolejničky a pak ho tam chovatel přehlédne a "rozjede" dvířky. Proto jsem psala, že ta dvířka na pantech jsou praktičtější. Tahle poznámka je samozřejmě pro tazatele, ne pro Vildu :-)