Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklípkan - druh ?

Ahoj ,

před týdnem jsem si ve zverimexu koupil tohoto sklípkana , jelikož mi slečna k němu řekla akorát, že si myslí, že jde o samičku a že je stará zhruba 2 svleky , rád bych se tedy zeptal o jaký jde druh.

[img]https://s32.postimg.org/bzciy5bz5/DSC_0135.jp g[/img]

Přikládám i druhou fotografii - terárka. Je vyhovující ? Asi třetí den si pavouk začal dělat síť v pravém rohu , pod kterou následně zalezl vzhůru nohama , druhý den vylezl a již se k ní nevrátil a od té doby leze jenom po skle. Je něco špatně ? Mám v terárku něco upravit ? Zatím jsem nerosil , misku s vodou má a ještě tak týden počkám se cvrčkem . Terárko je ze starého akvária , prozatímně zakryté dřevěnou deskou která je podložená špejlemi pro aspoň nějakou ventilaci. Plánuju nechat uříznout sklo na míru s větracími otvory.

[img]https://s32.postimg.org/opgrb8jxd/DSC_0119.jp g[/img]

Předem děkuji za tipy a rady :)

Z fotky to moc určit nedokážu, ale jestli si udělal pavučinu a vlezl pod ní, tak máš dospělýho samce. Ten už toho moc nesežere a do roka umře.
Druh bych si tipnul na Lasiodoru parahybanu, protože její samce mám teď doma. Ale může to bejt i něco jinýho. Jak je asi velkej?

Tu síť v rohu dělal pro přečerpání spermatu. Je to bohužel adultní samec, dle mě také L.parahybana. Jestli můžu doporučit, tak ho nabídněte na inzerci na výměnu nebo prodej a koupit samici, nebo nějaké nedospělé mládě. Adultní samec už Vám moc radosti neudělá. Madam ve zverimexu Vám lhala, sklípkan starý dva svleky je prcek. Teď se mi svlékal doma taky samec parahybany, musím se doma podívat do záznamů, pro přesnost Vám napíšu, kolik má za sebou svleků.

Tak to je zklamání , lecos mám nastudované ale o skutečné velikosti toho opravdu moc nevím a okem stáří nepoznám . Již jsem zveřejnil inzerát na bazošu. Snad se budu moct brzo těšit z toho co jsem si představoval... Moc Vám děkuji

Tak ten můj samec byl zakoupen přesně ve 2.svleku a svlékal se následovně:
3.svlek (11/2013)
4.svlek (23.1.2014)
5.svlek (3.3.2014)
6.svlek (19.4.2014)
7.svlek (16.6.2014)
8.svlek (6.8.2014)
9.svlek (19.10.2014)
10.svlek (19.4.2015)
11.svlek - adult (21.7.2016)

Celkem tedy 11x. Jak je zvíře staré si dovedete spočítat.. Trošku rozdíl oproti těm informacím od prodejce

Hlavně je pitomost kupovat zvíře ve zverimexu....
Tam se kupuje maximálně krmení/podestýlka apod.
Ne x-krát předražená zvířata, když existují burzy nebo ifauna, apod. Vsadím se, že v obchodě za něj zaplatil cca 500Kč, přičemž jeho reálná cena je tak 200 Kč.