Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Substrát u gekončíka

dobry den prosim vas o radu.Stale tapu z podkladem pro gekoncika nejlepe by me vyhovovalo stelivo pro Kocky MIKES jednoducha dostupnost......ale nekdo pise ano a nekdo ne a ja uz ho koupil tak at neudelam chybu dekuji za radu
Změna předmětu, původně: gekoncik (lucifer)

Tohle je vcelku dotaz do pranice, každý chovatel používá něco jiného, někdo lignocel někdo rašelinu, písek, či ubrousky.. Jsou na to stovky diskuzí.
Viděla jsem fotky nacpaných gekončíků pískem, leč žádnému známemu, co je takhle má se to nestalo.
Já osobně používám rašelinu smíchanou s mískem.
Asi bych stelivo pro kočky nedoporučovala, co když ho náhodou chovanec pozře.. S tou dostupností, písek či rašelina jsou dostupné stejně a cenově to taky nějaká darda není.

Ja som maculariusy držal na klasickom čistom akvarijnom štrku, veľkosť zŕn cca 2-5 mm. V kladisku, čo bol zároveň aj vlhký úkryt, som mal lignocel, postupne z neho zveratá spravili mix so štrkom.

Podobne chovám momentálne gekončíky Coleonyx variegatus a C. brevis, čo sú do istej miery americké ekologické ekvivalenty ázijských maculariusov a spol. ... u tých brevisov je to skôr štrkopiesok, menšie zrná.