Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může užovka obojková sežrat králíčka?

Na zahradě se nám objevila užovka obojková, delší než 1 m a vypadá dost hrozivě.
Po zahradě nám tu však volně pobíhá malý společenský králík a dva malí jezevčíci. Také želva je ve výběhu, v jezírku rybičky a papoušek ve voliéře.
Myslíte si, že by tato užovka mohla zakousnout (tato prý kouše) králíčka? Nebo sežrat rybičky v jezírku?
Jak ji vyhnat pryč z parcely a neublížit?

Pokud ten papoušek není nějaký opravdu prcek, tak hrozí nebezpečí pouze rybičce. Z parcely ji odneste, nejlépe v krabici, nebo látkovém pytlíku někam k potoku či rybníku. Pokud neublížit tak rychle než si ji vezmou do parády ti pejsci. Pokud se bojíte kousnutí, vemte si rukavice (neprokousne je), nebo někoho poproste.

To by mě zajímalo,jak asi vypadá hrozivá natrixka. Užovka rozhodně nic nezakousne,není to liška ani kuna nebo jiný predátor schopný něco zardousit. Nebezpečí bych prorokoval jen rybičkám,ale ty může slovit lecos jiného. Nejlepší je se smířit s tím,že každá rybka která přežije venkovní sezonu má štěstí.

Tu žovku nechte klidně žít,dost dobře si dovedu představit to chytání. Nehledě na to ,že u natrixek není problém kousání,ale vylučování sekretu. Prostě smrdíte dýl než se hojí kousnutí.

To se smradem mohu potvrdit (chytám je u rybníka od 8 let ;). Ten smrad je hrozný a mýdlo ani kolínská na něj rozhodně nepomůže. Jinak králík je na obojkovku rozhodně moc velký, takže kromě rybek (ryby a obojživelníci jsou hlavní potravou této užovky) na zahradě se nemáš čeho obávat ;) .