Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama nemůže chytit cvrčka

Ahoj,
mám malou Agama (vylíhla se 22.5.2016). Je to moje první terárium, do teď jse byl akvarista. Asi po půl roce čtení jsem si vyrobil terárko (Pormínky: 105x60x60, teplota 28 - 36 °C, rosím dvakrát až třikrát denně, větrání mám pod otvíráním a nahoře v akváriu, žárovku doplním typ večer, když bude potřeba, ale je to UVB 40 W, druhá žárovka jako topné těleso), připojuji i foto, ale zatím jenom zvířete samotného, terárko zkusím doplnit večer).

A teď k věci, dostává denně čerstvou rukolu a strouhanou mrkev (včera jsem dal i malý kousek melouna jako pamlsek, ale moc ho nezaujal). Po dvou dnech hladovky po přivezení jsem začal dávat cvrčky, ale Agama má problém vůbec cvrčka ulovit, vždycky ji zázračně uteče :-D. U chovatelky, od které jsem ho kupoval byli všechny mláďata v teráriu s asi 0,5 cm vody, takže když tam hodila cvrčky, moc těžké je ulovit asi nebylo. Agama sní maximálně dva denně a to jen díky tomu, že je dávám do lednice a zbaští je dřív, než se zase začnou hýbat. Mám radši zkusit koupit šváby, či jinou stravu, nebo ji prostě nechat, ať se s tím popere?

Změna předmětu, původně: Agama nemůže chytnou cvrčka (Aurifer)

Mladá agama by mala byť v menšom teráriu, inak je kŕmenie zložité, tak ako v tomto prípade, nezdá sa mi ani substrát, daj jej tam obyčajný piesok do detských pieskovísk. Na výhrevnom mieste jej dopraj teplotu okolo 40-45 stupňov. Aké UV používaš? Konkrétny typ by bol fajn napísať a v akej vzdialenosti od zvieraťa je. Ja kŕmim svoje zvieratá pinzetou, mám potom o tom väčší preľad.

Super, díky, osvětlení dopíšu dnes večer, jakmile přijdu z práce, respektive asi pošlu foto obalu. Substrát jsem kupoval tento: https://www.superzoo.cz/pisek-exo-terra-poustni-ce rveny-4-5kg/ . Pokud ho mám vyměnit, udělám ještě dnes, zastavím se pro nový někde...

Jsem moc rád za radu, i přes pečlivou přípravu, je na internetu spousta protichůdných informací, tudíž se radši ptám. Děkuju!!

Ono je hlavné mať dobre osvietené terárium, najlepšie by bolo spraviť kombináciu nejakej kvalitnejšej výbojky, obyčajnej bodovky a nejakej trubice na dosvietenie. To ti tu poradia už lepšie iní ľudia. Alebo napíš na terashop.cz , tam ti poradia najlepšie podľa mňa. Tamten piesok mi príde veľmi jemný, ktovie čím to dofarbujú a podobne. Niekedy je lepší spôsob aj ten lacnejší. Ten piesok nesúri nejak z hodiny na hodinu, ale obyčajný je lepšia voľba. Tu sú nejaké info dobre spracované tera.peklo.biz

Obaja majitelia tamtých stránok sa tu objavujú, tak možno sa dočkáš aj konkrétnej rady priamo od nich. (MadMike, Lucifer)

Obyčajný piesok do detských pieskovísk, niekde v stavebninách, OBI a podobne to kúpiš určite. Potom keď to bude možné, tak by bola fajn fotka celého terária + typ toho UV, čo používaš. Ohľadom toho svetla ti poradí MadMike na tom terashop-e. Všetko potrebné tam predáva, ak by to momentálne UV bolo zlé, tak v tom nevidím problém. Hlavné je to svetlo, teplo, UV a aj vetranie. Vravím, stačí fotka a hneď sa bude lepšie radiť aj ostatným. :) To kŕmenie je už na tebe, ale pinzeta je podľa mňa dobré riešenie, je tam ten prehľad a nebehajú zbytočne po terárku crčky a v noci mám kľud, lebo nerobia ani hluk. Podávaš jej aj nejaké vitamíny? Ak nie, tak kúp Roboran H, Plastin a sépiovú múčku, to zmiešaj a obaľuj v tom krmivo. Inak každý deň zelené, to je len dobré. Mladá agama vo vývine by mala zožrať toľko, koľko vládze, tam sa to dáva do rastu všetko + samozrejme tie vitamíny. A rosiť by si jej nemal tak často, niekto rosí minimálne, niekto mladé agamy rosí priamo na telo 1x denne, kvôli lepšiemu zvliekaniu. Je to ale púštny jašter.

:-D ok, to jste mě pobavili, protože jsem si myslel, jak nekupuju profi písek (to a lampa byli jediné věci koupené ve zverimexu), jinak vitamíny mám a zelené je tam nonstop, jednou denně měním za nové, to jsem tu už vysledoval. Dnes to večer nafotím a hodím to sem.

Zajímavé je, že na obale toho písku je napsáno, že to je přímo určeno pro Agamu Vousatou, asi už v tomhle oboru nevěřím ničemu. Věřím tomu, že chovat Agamu asi těžké není, ale najít si potřebné informace (hlavně bez toho, abych si tu informaci v jiném článku za pět minut nedementoval) je prakticky nemožné....

Pozri sa napr. aj na výhrevné žiarovky, vo zverimexe kúpiš dajme tomu 40W za 7,50 €, pôjdeš do obchodu so svietidlami a tam si za bodovú žiarovku vypýtajú 1,50 €. Vieš čím to je? Nie je na obale jašterica a napr. ExoTerra značka. To je všetko, tam ide len o predaje ľuďom čo im to žerú a majú z toho zisk.

Presne ako som písal, žiarovka je obyčajná, len má jaštericu na krabičke a cena je hneď 4x viac. Tak treba ten piesok, žiarovku už nechaj tamtú, len nech má na mieste výhrevu tých 45 stupňov a blízko nej umiesti Reptile 200 25W UVB Kompakt. Ale tak abz bola od agamy najviac 10 cm, inak je jej účinok na nič. Inak personál vo zverimexoch často o teraristike vie veľké nič, tam sa človek len naserie poväčšinou, česť výnimkám. :) Keď bude všetko v poriadku, svetlo, teplo, UV, tak uvidíš, že aj agama bude hneď spokojnejšia.

Tak děkuju všem za pomoc. Písek jsem večer vyměnil, i když Agamáč nebyl moc nadšený při přesunech, dnes seženu tu žárovku. Projel jsem snad celou Prahu a nemůžu ji nikde koupit. Pokud má někdo typ, klidně napište...

Reptile 200 25W UVB Kompakt. Ale tak abz bola od agamy najviac 10 cm

- tohle bych zas moc neprehanel, u teto UV usporky je do 15-20cm porad davka UV tak nejak k necemu, a naopak - dbal bych aby k tomu nebyla agama az prilis blizko. Teda - v te rovine aby pokud mozno nebyla delsi dobu uplne "na dotyk", to by nemuselo byt dobre. ;) Pokud se da do prostoru tak aby agama lezela cca. 10-15cm pod ni, bude to v pohode.

Tak jsem si dnes ráno dal výlet do PetCentra a nejsem moc nadšený, jako právník jsem se snažil paní vysvětlit, že kdyby mi nepodala žádnou informaci, tak bude líp, než lživou, která podle §5 občanského zákoníku je přímo ukotvena jako nezákonná. Každopádně paní žádné zákonné jednání absolutně nezajímá, peníze mi v rámci smírného jednání vrátit nechce a odmítá mi přijmout reklamaci.

Každopádně jsem zkontaktoval kolegy z ČOI a hodlám s tím něco udělat, přeci není možné, aby vlastně schválně ubližovali zvířatům. Já nenarazit na tento web a opravdu vážené informace od vás, tak ten můj chůdák trpí. Žárovku jsem nakonec koupil v centru a už doma svítí..

Ještě jednou všem hluboká poklona a díky. Doufejme, že třeba když někdo "specialistům" z PetCentra ukáže, že tudy cesta nevede, dojde k lepšímu školení personálu.

Tak jsem si dnes ráno dal výlet do PetCentra a nejsem moc nadšený, jako právník jsem se snažil paní vysvětlit, že kdyby mi nepodala žádnou informaci, tak bude líp, než lživou, která podle §5 občanského zákoníku je přímo ukotvena jako nezákonná. Každopádně paní žádné zákonné jednání absolutně nezajímá, peníze mi v rámci smírného jednání vrátit nechce a odmítá mi přijmout reklamaci.

Každopádně jsem zkontaktoval kolegy z ČOI a hodlám s tím něco udělat, přeci není možné, aby vlastně schválně ubližovali zvířatům. Já nenarazit na tento web a opravdu vážené informace od vás, tak ten můj chůdák trpí. Žárovku jsem nakonec koupil v centru a už doma svítí..

Ještě jednou všem hluboká poklona a díky. Doufejme, že třeba když někdo "specialistům" z PetCentra ukáže, že tudy cesta nevede, dojde k lepšímu školení personálu.

Tak dnes jsem to dotáhl, peníze vráceny, žárovku mi nechali :-D a rozhodně prý něco udělají se školením personálu, zajímavé.

No nic, teď ještě možná poslední dotaz, posílám zde na odkaze fotku oblíbené polohy Agamy, je to normální?