Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost terária, velikost gekončíků a chovná skupina

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu a názor.
Aktuálně se mi sešlo v teráriu 80x40x40 s 3D stěnou 6 gekončíků nočních. Tedy 1.5 (nevím zda to píšu dobře, jeden samec a pět samic), různého stáří.
4 samice jsou stare 5-6 let, pár samec a samice jsou 1,5 roční. Co je ale překvapivé je, že ten mladý parek jsou 2x takový jako 5/6leté samice. Nejen že jsou skoro obezní, ale celkove jsou viditelně mnohem větší.

Je to problem? Osobně se rozhoduji,že dvě nebo tři samice prodám, přijdou mi tam moc natěsno. Samce si chci ponechat.
Co myslíte, mám dát pryč radši ty menší samice, nebo spíš tu velkou? Není možné, že by byly nějaký jiný druh, poddruh?

Je jednoduché takto stare gekončíky prodat, popřípadě za jakou cenu? Zbarvení mají klasické.

Díky moc za odpovědi.

vzrustem muze byt gekoncik "normalni", giant nebo supergiant - jsou to bezne dostupne "formy" dane "giant" genem. (heterozygot=giant, homozygot supergiant) Muze to byt celkem citelny rozdil, ale obvykle se spolu snasi dobre. Neni to "jednou tolik", teda v delce, ve vaze to byt muze. Taky jsou treba o neco drobnejsi "afghanicus", jeden z poddruhu (je jich tusim 5 dle lokality), ale myslim ze cisteho "afghance" najdete u nas v chovech jen vyjimecne. Ale treba se pletu, nejsem zadny odbornik.