Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Špatné dávkováné vitamíny

Zdravím, hned na úvod bych vás chtěl všechny pozdravit ;), jako další bych rád přiznal, že to co napíšu je moje chyba ale doufám že ne fatální.

Mám agamu necelých 14 dní, je to sameček a jsou mu cca 2 - 3 měsíce. Od začátku co jsem ho přivezl domů, tak normálně jedl, byl aktivní, mimo terárko vypadal spokojeně.
Dnes jsem ale zjisti, co za debila to jsem, a že cvrčky jsem mu obaloval místo ve vápníku v Reptivite s D3, bohužel dvakrát denně tak 4-6 cvrčků.
Teď mi přijde že je tak trochu "línej", ale to si myslím že se mi jen zdá. Jen tedy nejevil takový zájem o cvrčky. Za celých 14 dní se nedotkl zelené stravy - jediné co, tak byl jeden jediný květ pampelišky.

Chtěl jsem se zeptat, je to velký problém s těma vitamínama? Jak mu teď mohu nějak pomoci? Vylučování je v pořádku, každý den, kromě dneška (ale včera měl saranče, tak jestli se mu hůř netráví :-) )

Vím že jsem debil, pomíchaly se mi mističky s vitamínama a vápníkem (ano, už je mám popsané).

Nadávky si odpusťte, svou chybu si uvědomuji. Občas si přijdu že jsem horší jak prvorodička :-D

Trochu jste mne uklidnil :-) vím že vit. by měl dostat tak 1x/týden, tohle opravdu byla má chyba. Teď vitamíny do příštího týdne vynecháme (posledního obaleného cvrčka dostal včera). Mám na den, dva vysadit i vápník (mám Biomin H), nebo tím nic nezkazím?

A moc díky za odpověď, zrovna na vás jsem spoléhal :-)