Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Najde se tu chovatel Korálovky černé?/Lampropeltis getula nigrita/

Zdravím,

chtěl bych se zeptat zda se tu mezi Vámi najde někdo kdo chová Korálovku černou (Lampropeltis getula nigrita)? Vím, že jeden pán tu je ovšem jak si neodpovídá v předchozím vlákně tak nové aby si to přečetlo více lidí(doufám). Měl bych o daný poddruh zájem. Pokud o někom víte či kde sehnat, budu rád za info. Vím, že burzy jsou jedna možnost, bohužel se nikam moc nedostanu.

Na ty boaedony inzeráty taky bývají (odkaz)
http://www.ifauna.cz/inzerce/?q=lamprophis+black&p sc=&okoli=25&kraj=
To spíš záleží odkud jste (bydliště) a jestli jste ochotný si pro ně případně někam dojet, o cenách nemám přehled, ta užovka (boaedon) bude myslím cenově dostupnější, ale podle fotek na netu mi příjde, že tam ta černá není až tak moc intenzivní jako u té korálovky. Ale tak pořád lepší něco než nic, taky bude asi boaedon míň náročný na chov. Právě že jsem po těch boaedonech nedávno taky pokukoval, právě kvůli té barvě.

Já mám zkušenosti s chovem hadů jenom krajta tmavá, hroznýš královský, hroznýšovec duhový, kdysi jsem choval několik kusů, jako hobby chov pro radost, pak jsem všechno prodal, z důvodů malých prostor, pokud bych zase nějakého hada pořizoval, tak právě už jenom něco menšího. Všichni výše jmenovaní byli na chov naprosto bez problémů. Boaedon fuliginosus se všude uvádí jako ideální had pro začátečníky, takže tak nějak předpokládám, že u té černé formy to bude podobné, i když si popravdě nejsem úplně jistý, jestli to je černá forma od b.fuliginosus nebo nějaký jiný boaedon, sem chodí mnohem zkušenější chovatelé, takže věřím, že se ještě někdo jiný ozve a poradí, prostě si jen myslím, že korálovka bude prostě mít větší nároky na udržení vhodných podmínek v terárku (teplota, vlhkost) a taky, že by možná mohly být problémy s krmením, hlavně u malých (mladých) jedinců. Že já osobně bych si pořídil spíš toho černého boaedona, pokud bych začal zase s chovem hadů. Ale já Vás určitě nechci nějak odradit od té korálovky, spíš jsem Vás chtěl jenom upozornit, že existuje ještě i ten černý boaedon.....pokud byste nesehnal tu korálovku.

Já Vám za to poukázání moc děkuji :-) jako první jsem koukal na korálovku kalifornskou ovšem objevil jsem "černý" poddruh a líbil se mi více. Bohužel o daném konkrétním druhu užovky nikde moc o chovu není, leda že by to bylo stejné jako chov užovky červené, a proto nikdo nic nepíše přímo pro daný druh. Byl by to můj první had a také proto že jsem limitován prostorem nechci nic velkého a náročného. Já Vám mockrát ještě jednou děkuji za odpověď :-)

Já mám l.g. california albino striped a classic striped 100% hetero na albino
Mohl bych vám prodat nějaká mláďata ,jestli letos budou .
Měl by ste zájem ?
Jestli ano pište na e mail : honza.vegricht@email.cz
Jestli nevíte o co se jedná ,tak jsou to nádherné barevné formy lampropeltis gettulus california
:-)