Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaka poušť, zviřata atd..

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jaké poušti na světě nejsou jedovatá/nebezpečná zvířata...(pro člověka) Jako hadi, štíři, nějaký hieny, levharti , nějací jedovatí brouci atd... na internetu jsem nemohl nic nalezt, ale ptal jsem se na jiné poradně a tam mi doporučili poušť Karakum a Kyzylkum (a poušť Gobi, ale t je pry nějaký myticky tvor ), ale vic nic, na netu nemohu nic nalezt, tak se ptam ještě projistotu zde..předem diky?
..
JDE O to, že si chci udělat nějaký hodně, hodně dlouhý výlet do pouště.

Bacha na Olgoje Chorchoje až budeš v Gobi :-D Jinak v poušti je jedovatý každý, kdo jen trochu může. Příležitotí k lovu je málo, tak to musí být tutovka.
A upřímně...jestli tu vážně píšeš o hYenách a levhartech na poušti tak předpokládám, že ti stejně bude k prdu když ti tu něco napíšeme, páč to beztak nepoznáš. S touhle znalostí geografického rozšíření velkých šelem... :-/

Já ti odpověděla. Všude je něco. Jinak předpokládám, že když chceš poušť, mluvš o té vyloženě písečné. Pokud máš v plánu ale i ty, kde jsou ještě keře a tráva (viz. Bohové musí být šílení) tak tam pak můžeš potat i třeba tu hyenu (na tom správném kontinentu).
Sahara - písečné zmije, štíři
Kalahari - zmije útočná, pakobry, atd.
Namib - opět písečné zmije
Gobi - zmije, prý i medvědi a vlci
Atacama - nějaký ten škorpion
Austrálie - tam je jedovaté snad všechno :-D
Rub al-Chálí - štíři, kobry, rohaté zmije
Chihuahuan - chřestýši
Sonorská - jaguáři, pumy, chřestýši, štíři
Thar - kobry, zmije a džihádisti
Mohavská - chřestýši, pavouci, štíři, pumy

Když chceš do přírody, hlt musíš počítat s tím, že tam budou zvířata. Ale ono jim nepůjde o to, jak tě co nejrychleji zabít. Spíš jim budeš u zádele, když teda zrovna na něco nešlápneš.
Jinak najít to mi trvalo 10 min na googlu, takže asi tak. To jsi mohl zvládnout i sám....

Asi tak jak píše Aurifer.

Jen pro ostatní pokud někdo o tomto uvažuje=pokud pominu bezpečnostní riziko ,tak v mnoha když ček chce něco vidět a né jen kupu písku musí do lokalit kde jsou domorodci a tam bacha těží z toho a požadují i 500 USD jen za přejezdy jejich území.

To je jak kde... pokud to je hodně mimo turistické oblasti, tak někde je čék jedna z nemnoha bílých hub, kterou kdy domorodci viděli a berou ho spíš jako raritku. Pobyt tam pak třeba nestojí nic, protože je to "vzácný host". V turistických oblastech naopak, tam často chtějí zaplatit úplně všechno, protože jsi přeci ten bohatý běloch. No a třeba v řadě zemí Afriky čék musí vůbec nejdřív získat povolení od úřadů byť jenom ke vstupu na určité území. A to povolení se samozřejmě platí. A někam ho nakonec vůbec nepustí, ani když zaplatil. Nebo musí platit ještě podruhé při tom vstupu na dotyčné území.

obecně, v poušti roste spoustu věcí, kdo ti řek, že skoro nic, tak pěkně kecal. ale většinou je to odporně hořké, nejedlé nebo přímo jedovaté - v rostlinách je voda a ta je na poušti tak vzácná, že si ji rostliny takto chrání dost důkladně. Snažit se na poušti živit tím, co tam roste, je úkol pro experta, ne pro někoho, kdo se ptá tak blbě jako ty, a bojí se i jenom jet někam, kde se vůbec vyskytuje něco, co ho může kousnout.

šmarja, víš kolik lidí trvale žije v austrálii nebo mexiku, kde jsou desítky druhů jedovatých hadů a pavouků a štírů a jánevím čeho ještě? Kolik lidí jezdí na dovolený do Afriky na safari a nadšeně si ty levharty a lvy fotí? uvědom si, že pokud budeš na poušti, kde žijou zmije, chřestýši, lvi, levharti atd tak pořád mnohem větší zdravotní riziko je počasí. kolik lidí na poušti zařvalo kvůli počasí a kolik kvůli jedovatým a kousavým zvířatům?

Pokud jsi takový srab, že bys dejme tomu nejel do Botswany, protože tam žijou zmije, tak bych ti vřele doporučila nějaký vůbec zdravotně a celkově bezpečnější typ krajiny, než je poušť.

jo, a odstěhuj se odsud, v přírodě tě můžou k smrti doštípat sršni, na vesnici roztrhat něčí pes a ve městě zase ročně stovky lidí přejede auto.

tak pořád mnohem větší zdravotní riziko je počasí

A o nějakých tropických chorobách ani nemluvě. Myslím, že toto je naprosto zbytečné vlákno nějakého trolla. A pokud to není troll ale trotl, tak ať si zaplatí vejlet s cestovkou někam do pouště a cestovka vyřeší všechno za něj. A nemusí se tady hloupě ptát a zaplácávat virtuální prostor nejapnými dotazy.