Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium pro Agamu

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila ohledně stavby terária pro Agamu.
Terárko bude s OSB desek rozměrově 100x60x60, takže pro jednu agamu dostatečné(myslím)
Budeme dělat 3D pozadí z vysokoexpanzní pěny a potahovat budeme lepidlem na dlažbu.
Moje otázky zní.

I. Jak vysoko by měla být umístěna hřejivá zářivka nad kamenem.
II. Čím natřít dno terária ( bude tam také to lepidlo, ale v případě průniku moči by se mohlo stát, že to načichne a nebude to snadno otíratelné)

III. jakou podestýlku doporučíte - zatím používáme klasický písek z pískoviště.

Děkuji za reakce
Z.

I. Musíš zkoušet a měřit teplotu teploměrem nad kamenem neměla by přesáhnout 48c. Nevíme jak silnou chceš používat, nezapomeň k výhřevné žárovce nainstalovat v blízkosti kuželový zdroj UVB

II. Bezbarvý lak s atestem na dětské hračky.

III. Spíš bych doporučil přímo terarijní písek. (Obyčejný taky lze, ale musí byt pořádně proprany a projít vařící vodou).

I - a 49 uz je moc? Jednoducha pomucka = ze kdyz na vyhrivaci misto polozite ruku, nesmi to palit - pouze hřát. Musite ji tam udrzet aniz by to bylo neprijemne. Jestli to bude dle teplomeru 44 nebo 48 neni az tak podstatne.

II - lze natrit lakem, ale dle mne nejpraktictejsi dat na spodek normalni podlahove PVC "lino" - nenutim, ale osvedcilo se

III - co je "terarijni pisek"? To je kolikrat to nejhorsi a 100x predrazene. Pisek do detskych hrist je plne vyhovujici, aktuane jsme koupili zas pytel v Uni Hobby - pekny zluty, bez hliny a kaminku, za par korun.