Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama

Ahoj budem mať 14 rokov a na narodeniny by som chcela agamu bradatu. Chcela by som sa spítať či by jej stačilo terarko rozmeru (DxŠxV) 128x35x60. A aké žiarovky doň dať ako myslím to tak že koľko watové a koľko majú biť vzdialene od seba a od zeme .
A ešte kolko kolko to stojí približne eur na mesiac ta elektrina a tak
Za odpovede vopred ĎAKUJEM:-):-p

Rozmer byt muze, mohlo by byt o neco malo sirsi. Zarovky atd. - v zahlavi teraporadny je odkaz Než vložíte dotaz - FAQ - První pomoc začínajícího chovatele - precist veci ktere se tykaji chovu agam vousatych, zamyslet se, a precist si to jeste jednou. Konkretni typ, vykon, umistneni - dle teplot, vetrani, zarizeni teraria atd.

Spotreba - rychly odhad: 40w zarivka - trubice kvuli svetlu, 50W vybojka, mozna jeste 25W zarovka kvuli teplote v prostoru. Svitit to bude 12 hodin denne, je to zhruba 40kWh mesicne. Nevim jakou mate cenu tam u vas, u nas prumerne 3.70Kc ta kWh, takze kolem 150Kc/mesicne. Bude se lisit dle potrebnych zarovek/vybojek, to se presne takhle rict neda, fakt jen narychlo modelovy priklad.