Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chřestýšovec okinavský

Dobrý den. Prosím radu. Mám asi 4 týdny mládě Ovophis okinavensis ( délka 20-25 cm, NZ 2016/17 ?). Po tuto dobu se jednou svleknul bez komplikací. Zatím však nežral. O myší hole ani o cvrčka neměl zájem. Hydratován je dobře.
S tímto druhem hada zatím nemám zkušenosti. Je to ještě normální? Je nutné hada již stresovat násilným krmením. Je celé hole pro hada velké? Děkuji EH

Zdravím, mám je v chovu, tak něco málo informací pro Vás. Rozhodně vypnout všechny tepelné zdroje, čím chladněji, tím lépe. Mimochodem mají raději přítmí, tak max. nějakou utlumenou zářivku, aby jste viděl do terária - není však třeba. Síťovaný strop chválím, vyhoďte štěpky, dejte rašelinu a rašeliník (rád se do něj zahrabe). Polovinu terária vlhkou, polovinu sušší - vybere si sám. Rosit 2-3x týdně tu vlhkou část. Vody se nebojte, mají ji v oblibě, ale trvale přemokřený substrát nemusí. Přidejte úkryty (korek, kořen) - on se pod to zahrabe. Co se týče krmení, žádné cvrčky, zkuste na noc dát už běhající osrstěnou - skákavku - pohyb ho vydráždí. Určitě necpat, žerou rádi, zejména samice - to jsou extra popelnice. V nejhorším koupit na rozkrmení létavku (žabky - R.. leucomystax). Větší misku s vodou.
Hlavně žádné tepelné zdroje!!! - žádné obavy, trávit bude v pohodě. Na Okinawě je teď kolem 15 - 18 stupňů. Sám je mám na toaletě a v noci s otevřeným oknem. Kdyby cokoliv, dejte zprávu.