Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chřestýšovec okinavský

Dobrý den. Prosím radu. Mám asi 4 týdny mládě Ovophis okinavensis ( délka 20-25 cm, NZ 2016/17 ?). Po tuto dobu se jednou svleknul bez komplikací. Zatím však nežral. O myší hole ani o cvrčka neměl zájem. Hydratován je dobře.
S tímto druhem hada zatím nemám zkušenosti. Je to ještě normální? Je nutné hada již stresovat násilným krmením. Je celé hole pro hada velké? Děkuji EH

Předmět Autor Datum
Takhle velké mládě zvládne hole bez problémů. Co vím, tak okinavensisové jsou celkem popelnice - tak…
Afričan_jinde 10.04.2017 09:27
Afričan_jinde
Díky za reakci na otázku. Odpovědi-viz. výše-a/ mládě zimováno-nevím..., b/gradient v terariu-mimo l…
hnilicovaeva 10.04.2017 17:01
hnilicovaeva
Tak určitě snížit teplotu - okinavensisům bych dal v chladnější části terária teplotu přes den klidn…
Afričan_jinde 11.04.2017 07:14
Afričan_jinde
Určite znížiť teplotu a úspech by mohol priniesť aj chov v menšom plastovom boxe v kľude (páskou obl…
Pitviper 13.04.2017 16:13
Pitviper
Potrebuje ukrit,ked bude pripraveny lovit,zacne z ukritu pozorovat okolie s povystrcenou hlavou,vted…
rast 14.04.2017 07:58
rast
Zdravím, mám je v chovu, tak něco málo informací pro Vás. Rozhodně vypnout všechny tepelné zdroje, č… poslední
Thulsa 14.04.2017 14:11
Thulsa

Takhle velké mládě zvládne hole bez problémů. Co vím, tak okinavensisové jsou celkem popelnice - takže 2 otázky. Bylo mládě "zimováno"? Jaký teplotní gradient má v teráriu teď? Jak velké terárium má? U předchozího majitele žralo?

Tak určitě snížit teplotu - okinavensisům bych dal v chladnější části terária teplotu přes den klidně max do 24 stupňů s možností vyhřátí na cca 28 v teplném rohu- ale ať si to zvíře může zalézt do relativního chladu. Rod Ovophis jsou celkově dost chladnomilná zvířata - ovinavensis sice nejméně, ale i tak opatrně na ty vysoké teploty.
Nevím, jakou používáte lampu - ale v teráriu tak malých rozměrů se obávám, že neudělá teplotní gradient - jen výrazně vytopí celé terárium. Proto bych jí vypnul a doporučuji raději pod část kraj terária (max cca 1/4 plochy dna) terária topný kabel/rohož hlídaný termostatem na teplotu 30 stupňů. Ať si zvíře opravdu může vybrat.
Bukové štěpky s kůrou bych nahradil raději rašelinou - štěpky mají tendenci plesnivět, nedrží vlhkost a vůbec...
Abych nebyl jen kritický - větrání je dobré :)

Potrebuje ukrit,ked bude pripraveny lovit,zacne z ukritu pozorovat okolie s povystrcenou hlavou,vtedy treba predhodit zive holatko,nemusi byt moc male...pripadne rozmrazenym, pinzetou imitovat pohyb.Ako pise Afr.,stanu sa z nih popelnice a proporcne su to mackivia...inak sa radi zahrabavaju do substratu( vlhky raselinik).Chov staci pri izbovke(24-26).

Zdravím, mám je v chovu, tak něco málo informací pro Vás. Rozhodně vypnout všechny tepelné zdroje, čím chladněji, tím lépe. Mimochodem mají raději přítmí, tak max. nějakou utlumenou zářivku, aby jste viděl do terária - není však třeba. Síťovaný strop chválím, vyhoďte štěpky, dejte rašelinu a rašeliník (rád se do něj zahrabe). Polovinu terária vlhkou, polovinu sušší - vybere si sám. Rosit 2-3x týdně tu vlhkou část. Vody se nebojte, mají ji v oblibě, ale trvale přemokřený substrát nemusí. Přidejte úkryty (korek, kořen) - on se pod to zahrabe. Co se týče krmení, žádné cvrčky, zkuste na noc dát už běhající osrstěnou - skákavku - pohyb ho vydráždí. Určitě necpat, žerou rádi, zejména samice - to jsou extra popelnice. V nejhorším koupit na rozkrmení létavku (žabky - R.. leucomystax). Větší misku s vodou.
Hlavně žádné tepelné zdroje!!! - žádné obavy, trávit bude v pohodě. Na Okinawě je teď kolem 15 - 18 stupňů. Sám je mám na toaletě a v noci s otevřeným oknem. Kdyby cokoliv, dejte zprávu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru