Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomozte mi prosím

Mám agamu vousatou jmenuje se Oscar a za měsíc mu bude rok. Dostal jsem ho k narozeninám 7.10. a na netu jsem si přečetl že nejvýhodnější potravou jsou švábi a cvrčci. Začal jsem si tedy chovat Šváby Argentinské, kteří mi nějákým způsobem začali utíkat z terária kde jsem je měl uloženy. Před týdnem mi přišlo 150 švábu 25 samců 75 samic (dospělích) a 50 mladších samců (krmných). Za poslední 2 dny jsem našel volně pobíhat 3 šváby (dospělé samečky) a potřebuji se vás zeptat jak se jich zbavit a jak zamezit utíkání. předem Děkuji za odpovědi :)

Předmět Autor Datum
Dubiáci neumí šplhat po čemkoli hladkém, takže stačí klasický ikeový plastový box a v něm proložky o…
Illuminaughty 13.04.2017 14:45
Illuminaughty
- urcite zadne nasekane maso, u vsech certu! - ani holata bych radej nedaval, vyjimecne jednou za dl…
lucifer 13.04.2017 19:58
lucifer
Ohledně toho žrádla jsem nechtěla zacházet příliš do detailu ohledně druhů, četnosti a množství jedn… poslední
Illuminaughty 13.04.2017 21:41
Illuminaughty

Dubiáci neumí šplhat po čemkoli hladkém, takže stačí klasický ikeový plastový box a v něm proložky od vajíček - tak aby končily alespoň 7-8cm od vrchu, to už určitě nedosáhnou. V jakém teráriu jsou? Jestli má šoupací dvířka, tak se menší švábi protlačí mezi nimi. Jestli je to akvárko s otvorem nahoře, tak se jim může s trochou trpělivosti podařit vyšplhat po silikonu v rozích.

Jinak pro agamy není monodieta na švábech ideální. Jsou to všežravci a potřebují určitou rozmanitost. Žerou hmyz, nasekané maso, holátka, žížaly, všemožné druhy "salátové"/listové zeleniny, dužinu z dýně,...

- urcite zadne nasekane maso, u vsech certu!
- ani holata bych radej nedaval, vyjimecne jednou za dlouho, treba samici po snusce.
- s "vsemoznymi druhy salatu" bych byl taky opatrny (napr. nevhodny spenat), ted az do mrazu bohate staci venku sbirat listy pampelisky
- duziny z dyne - fakt netusim, nevim, ale neprijde mi ze by takove neco nasla vousatka v australii.

Ad. svabi - krmit "z ruky" a neni problem. U rocni agamy neni zadny duvod poustet svaby do terarka "na volno".

Ohledně toho žrádla jsem nechtěla zacházet příliš do detailu ohledně druhů, četnosti a množství jednotlivých krmení. Bylo by to na dlouho a na netu je toho už tak dost.
A pokud jde o maso, krmili jsme tím březí samice bez jakýchkoli problémů. Nevím jak u nás, ale v zahraničí je to docela běžný postup.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru