Předmět Autor Datum
Ahoj, mám je teprve od dubna 2017, takže moc zkušeností zatím není a na nikoho dalšího jsem zatím ne…
Iva L. 12.05.2017 19:15
Iva L.
Ahoj, no zatím je nemám. Muzu poprosit nějaké fotky? I terária?
nimakr 12.05.2017 21:40
nimakr
Ahoj, já mám pod bodovkou kolem 30 °C, v nejchladnějším rohu 24 °C. Zatím je mám na lignocelu, velká…
Iva L. 14.05.2017 14:18
Iva L.
No jsou úžasný! Už mám par druhů a tyhle mě úplně dostali. Vlastně Kinixys všeobecně. Ale chci aby p…
nimakr 14.05.2017 19:10
nimakr
ono dávat jim živočišné nějak pravidelně nemá moc smysl, v přírodě to taky žerou když havěť vyleze.…
Aurifer. 22.05.2017 04:59
Aurifer.
Já je mám nějak od loňského léta, takže se závratnými zkušenostmi z chovu tohohle druhu taky honosit…
Aurifer. 13.05.2017 22:38
Aurifer.
Děkuji moc za odpověď. Chtěla jsem Vás kontaktovat přes Facebook. Zatím dělám tera, ale chci být při…
nimakr 14.05.2017 19:08
nimakr
S fotkama to je teď složitější, já na FB už asi 1/2 roku nebyla, z práce se na něj nedostanu a doma…
Aurifer. 22.05.2017 04:52
Aurifer.
Aurifer chtěla jsem se zeptat, jak velké ty Salmy máte? Dají se ještě někde koupit? Koupila jsem si… poslední
KatyŠ 25.07.2017 09:53
KatyŠ

Ahoj, mám je teprve od dubna 2017, takže moc zkušeností zatím není a na nikoho dalšího jsem zatím nenarazila. Od koho je máš?

Ahoj, já mám pod bodovkou kolem 30 °C, v nejchladnějším rohu 24 °C. Zatím je mám na lignocelu, velká miska s vodou, zelené krmení s malou složkou ovoce a na internetu jsem našla, že živou stravou krmit 2x týdně (někteří píšou 1x). Živé mi zatím nic nesežraly, ale jinak baští hezky.
Mám je právě z Aurifer zmiňovaného importu. Veterináře plánujeme příští týden. Želvy vesele pšíkají a bublají...
Jsou to fešandy ( a jeden fešák).

No jsou úžasný! Už mám par druhů a tyhle mě úplně dostali. Vlastně Kinixys všeobecně. Ale chci aby přišli do výborných podmínek, tak napřed zjistuji než si pro ne pojedu. Což bude za chvilku.

ono dávat jim živočišné nějak pravidelně nemá moc smysl, v přírodě to taky žerou když havěť vyleze. Takže stačí po dešti nasbírat slimejše a žížaly, nakrmit želvy a při dalším dešti zase. Ty moje se po živých slimácích a žížalách mohou utlouct.

Jinak s řešením toho pšíkání a bublání moc neotálet, u těch mých se to dost rychle horšilo.

Já je mám nějak od loňského léta, takže se závratnými zkušenostmi z chovu tohohle druhu taky honosit nemohu. Ale prosperují a rostou, takže jim způsob mého chovu asi vyhovuje. Podmínky bych srovnala asi s chovem K.belliana nebo třeba carbonárek. Mám je umístěné po jedné v Samlách, musela jsem je rozdělit, protože se mezi sebou řezaly. Ale to Kinixysky dělají dost obecně, vnitrodruhová agresivita je u nich běžná. Na dně mají vrstvu rašeliny s pískem a navrch hrabanku s listovkou, misku s vodou tak velkou, aby se do ní vešly - docela rády se koupou, 1 vlhčený úkryt. Lokální zdroj (bodovka) vyhřívající prostor pod na 40°C, jinak teplota 25-28°C + zdroj UV (Reptiglo). V zimě měly o něco chladněji. Ale ty zdroje světla moc nevyužívají, aktivují brzy z rána a navečer když už to nesvítí, jako ostatně většina Kinixysek. Střídám jim období vlhka a sucha. V zimě sušeji, jaro léto vlhčeji. Co se týče krmení tak nejsou vybíravé. Dobře žerou luční směsku, pampelišky, strouhanou mrkev, řepu, cukety, tykve atd, v zimě čínské zelí, rukolu, polníček, čekanku. Občas ovoce jako banán, jablka, na podzim mirabelky, švestky atd. Když zaprší tak šneky, slimáky, žížaly. Toho ovoce a živočišné složky se u nich člověk nemusí tolik bát jako u herbivorních druhů, Kinixysky jsou omnivorní.

Akorát co se týče zdraví u těch, co jsou teď dostupné - (asi všechno 1 zdroj z 1 loňského importu) - želvy jsem po aklimatizaci musela odčervit, páč z nich červi doslova lezli horem dolem. A u dvou 2 želv ze 4 asi měsíc po koupi začly respirační potíže (výtok z nosu, hvízdání, namáhavé dýcháni) které bylo potřeba řešit antibiotiky. V téhle době se taky vyhřívaly pod světly, ale od té doby už ne. Jinak od té doby už s nimi žádný problém nebyl. Taky na importové Kinixysky jsou docela klidné a v pohodě žerou z ruky.

Děkuji moc za odpověď. Chtěla jsem Vás kontaktovat přes Facebook. Zatím dělám tera, ale chci být připravena. Nechci nic zanedbat az si je privezu. Myslíte, ze kdybych Vám napsala na fb, ze by byla možnost poslat fotky?

S fotkama to je teď složitější, já na FB už asi 1/2 roku nebyla, z práce se na něj nedostanu a doma nemám net. Tak je kdyžtak vložte sem..

Aurifer chtěla jsem se zeptat, jak velké ty Salmy máte? Dají se ještě někde koupit?
Koupila jsem si Kinixys, zatím jí mám v terárku. Jak dlouho je potřeba ji svítit? UvB a dosvit? Váhřevku momentálně nezapínám i tak má v terárku 30 i více stupňů. Nevíte jak dlouho se může cca aklimatizovat? Moc akční zatím není, spíš zalezlá v koutě a jen pokukuje, občas něco zobne, když jí to dám přímo k ní, tak se po nějaké době odhodlá a něco málo sní.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru