Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama bradata nežravosť

Dobrý deň,

mám 10 mesačnu agamu ktorá prestala žrať odmieta švába saranča cvrčkov .. nežere ani zelene od mala bola velká jedáčka a nahle prestala žrať a len vyhladáva ukryt kde by sa mohla ukryť. Nechce sa ani nahrievať nič. Agamy chovám už 3 roky a s takýmto niečim som sa ešte nestretol. Terarko je velke cez 2m, a mám v nom 3 agamy a oni žeru v pohode len táto samica nežere. Má 234g stále si drži vahu nechudne ani nenaberá ostatne 2 agamy maju 340g a 300g všetky agamy su rovnako staré. V teráriu maju aj kalisiu aj misku s vodou, Osvetlenie maju tam 2 UVB a 2 Vyhrevne žiarivky ktore obsahuju ešte aj UVB a taktiež aj Bio narvia neonku (2ks). Svetla su umiestené cca 30 cm (vyhrevne) od bodu kde sa možu nahrievať. Je tu spravená aj studená zona, kde teplota je 29 stupnov a v teplej zone 34 stupnov a pod vyhrevom je to viac.

Nemáte fotky agam a terária? Z popisu to může vypadat ideálně, ale ve skutečnosti tam mohou být nějaké nedostatky. Jinak bych taky doporučil nechat udělat ten rozbor trusu. Výsledek si nechte zaslat v podobě protokolu a doporučil bych ho zde před případnou léčbou zveřejnit a ještě se o tom pobavit. Bohužel veterináři často léčí parazity, kteří se nutně léčit nemusí, popřípadě přeženou dávkování nebo k tomu dostatečně nevysvětlí nutnost striktní hygieny, což způsobí, že je celá léčba k ničemu.