Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama bradata nežravosť

Dobrý deň,

mám 10 mesačnu agamu ktorá prestala žrať odmieta švába saranča cvrčkov .. nežere ani zelene od mala bola velká jedáčka a nahle prestala žrať a len vyhladáva ukryt kde by sa mohla ukryť. Nechce sa ani nahrievať nič. Agamy chovám už 3 roky a s takýmto niečim som sa ešte nestretol. Terarko je velke cez 2m, a mám v nom 3 agamy a oni žeru v pohode len táto samica nežere. Má 234g stále si drži vahu nechudne ani nenaberá ostatne 2 agamy maju 340g a 300g všetky agamy su rovnako staré. V teráriu maju aj kalisiu aj misku s vodou, Osvetlenie maju tam 2 UVB a 2 Vyhrevne žiarivky ktore obsahuju ešte aj UVB a taktiež aj Bio narvia neonku (2ks). Svetla su umiestené cca 30 cm (vyhrevne) od bodu kde sa možu nahrievať. Je tu spravená aj studená zona, kde teplota je 29 stupnov a v teplej zone 34 stupnov a pod vyhrevom je to viac.

Předmět Autor Datum
podminky vypadaji docela rozumne, mozna ma jen tendenci zimovat (muze se stat ze je to napadne i tak…
lucifer 23.05.2017 16:53
lucifer
Skusil som jej dať bieleho švába tak toho zožrala, ale bol to posledny biely ktoreho som našiel takž…
Palino33 25.05.2017 12:52
Palino33
jeste jsem zapomnel - pokud by byl vzorek vykalu, bylo by velmi vhodne dat ho na rozbor kvuli cizopa…
lucifer 25.05.2017 14:44
lucifer
Dobre to ešte vyskušam, dakujem za všetky rady.
Palino33 25.05.2017 19:50
Palino33
Nemáte fotky agam a terária? Z popisu to může vypadat ideálně, ale ve skutečnosti tam mohou být něja… poslední
vitticeps 02.06.2017 22:55
vitticeps

podminky vypadaji docela rozumne, mozna ma jen tendenci zimovat (muze se stat ze je to napadne i takhle mimo "zimu"), pokud si drzi kondici tak se nejspis nic vazneho nedeje. Zkusil bych nabizet ruzny hmyz, treba na sarancata, zophobasy nebo cerstve svlecene - bile svaby jdou ukecat.

Skusil som jej dať bieleho švába tak toho zožrala, ale bol to posledny biely ktoreho som našiel takže ma napadlo že skusim normalneho švaba namočiť do vody a celeho obaliť vo vápniku aby vypadal ako biely, ale toho už nechala tak.

Nemáte fotky agam a terária? Z popisu to může vypadat ideálně, ale ve skutečnosti tam mohou být nějaké nedostatky. Jinak bych taky doporučil nechat udělat ten rozbor trusu. Výsledek si nechte zaslat v podobě protokolu a doporučil bych ho zde před případnou léčbou zveřejnit a ještě se o tom pobavit. Bohužel veterináři často léčí parazity, kteří se nutně léčit nemusí, popřípadě přeženou dávkování nebo k tomu dostatečně nevysvětlí nutnost striktní hygieny, což způsobí, že je celá léčba k ničemu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru