Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov mastomyší, jak začít

Zdravím všechny, chtěli bychom s přítelem chovat mastomyši, neb sbírka miláčků se nám rozrůstá a krmivo je drahé. Plánujeme klec na balkoně (sezónně, přes zimu nelze), a dva chovné páry, jak s nimi začít? Nebo stačí jeden chovný pár (prý mají mastomyši početné vrhy). Je třeba oddělit mláďata od dospělců?
Děkuji za rady, jak začít.

Záleží, kolik toho máte doma. Já mam cca 30 hadů a 10 beden. Více myší než masťáků. Nejlepší zkusit bednu myší a bednu mastomyší, druhou bednu na odstav. Stačí ti T3 bedny a skupiny 1,4. Uvidíš jak to na tom balkoně půjde. Řekl bych, že masťákům budou vadit chladný noci a myším velký vedra...

Dekuji, mame zatím 4 kusy - dospele reginu a cenchrii a 3/4 rocniho constrictora a gutku. Nevim, jak jinde, ale zde v aquazoo potkan 55,-, mysi uz jsou na první dva male, a zrovna cenchrie je nenazranek... a dost to leze do penez. Z duvodu ocekavaneho miminka se snažíme usetrit, co se da :)
Mysi uz nechci, alergie a smrad, u mastomysi jsem cetla, ze zapachaji vyrazne méně. Ale stejne to v byte nejspis nebude mozne.

Tak kupte jednu T4 a potkany. Samotný chov už je pak skoro zadarmo. Určitě se to vyplatí a navíc člověk má kam sáhnout a nemusí řešit, že někde není.Nemluvě o tom, že si vyberete potřebnou velikost. Do zimy si uděláte zásoby do mrazáku a na jaře zase koupíte skupinku.