Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UVB kompakt z Číny

Dobrý den,
prosím o Vaše názory a zkušenosti.Pokusně jsem koupil v Číně UVB kompakt 5.0 značky crawlmiracle za 8$.Krabička je s nápisem Repti Glo,možná je to stejná firma,nebo prostě je to Čína.Na rozdíl od u nás kupovaných UVB,které svítí jasným bílým světlem,je u tohoto kompaktu světlo namodralé a ne moc příjemné na oči.Dal jsem ho k chamíkovi a po dvou dnech jsem měl dojem,že se drží dál od UVB-čka.Vím,že před několika lety byl problém u některých UVB se spektrem,pokud se nepletu,vyzařovalo UVC.Dá se nějak podomácku zjistit,jestli je kompakt v pořádku a máte zkušenosti s nákupem UVB z Číny?Děkuji Mira

Uprimne, stoji vam tech par usetrenych stovek za riskovani zdravi zvirete? Sam vidite ze ve viditelnem spektru je to spatne. Jake to asi bude v UV? Ma vubec nejake? Kolik jakeho? Mazal bych koupit neco normalniho u nas prodavaneho a tohle si dal do vitrinky s nalepkou "co jsme to ja vul koupil!" Nebo jeste lip, domluvil se se zdejsim id. Mad Mike a poslal mu tu hruzu k promereni, aspon se treba zasmejeme nad vysledky. Tohle je fakt nesmyslny hazard se zdravim chamika.

Zdravím,koupil jsem to vyloženě na zkoušku a přibral testovací "kartičku" pro porovnání s jinými UVB - viz odkazy níže.Tester se zbarvuje přibližně stejně u mojí starší UVB z burzy a té z Číny.Ale to nic nedokazuje a už vůbec nic o jiném škodlivém spektru,to mi je jasné.
Na krabičce je nápis Repti Glo i Crawlmiracle,na kompaktu je: UVB 5.0 , 13W , Crawlmiracle
Nechat to změřit je výborný nápad,dáte mi kontakt na Mad Mika ? Ať se zasmějem a můžu si vytisknout nápis,že jsem vůl.
Dík Mira
https://www.aliexpress.com/item/10-0-UVB-13W-Compa ct-Fluorescent-Bulb-Full-Spectrum-Terrarium-Lamp-I deal-spectrum-for-desert-reptiles/32804490339.html ?spm=2114.13010608.0.0.gAaZzn
https://www.aliexpress.com/item/Reptile-Terrarium- UVB-Light-Lamp-Orange-PVB-Test-Card-Supplies-8-5-x -5-4-cm/32667157445.html?spm=2114.13010608.0.0.gAa Zzn