Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekoncik nočný

Zdravím.
Dostala som zadarmo 6 dospelych jedincov od ženy ktorá nemala na ne čas.
Doniesla som si ich vychudnutych neviem ako dlho nejedli, o vitaminoch ani nehovorim . A práve k vitaminom smeruje moja otázka. Mám doma ešte iné plazy ktorým podávam Exoterra calcium + D3. Stačí to aj gekonom ked budú mať vyváženú stravu? Lebo viacero chovatelov spomina Plastin hladala som to na internete a to je výživa pre hospodarske zvieratá. Potom sa spomínala aj struhana sepiova kosť Do týchto umelých vitamínov sa moc nevyznam. Prosím kto s tým má skusenosti tak poraďte nech sa mi tie kôpky nešťastia dajú doporiadku.
Dopredu ďakujem za každú radu.

Pisala som si ešte s chovateľom z Čiech.
Spominala som mu aj podozrenie na kryptosporidie. Na to mi odpisal ze krypty majú rychly priebeh 2-3 týždne a zviera je mŕtve. A ten trus ze je len taká kaša s agresívnym smradom.
Stav mojich gekonov mu príde vyslovene ako zanedbane podmienky.
Odporučil mi Plastin ako vy tu :) a do misky s vodou im dať neperlivu minerálnu vodu aby nabrali potrebné vitaminy a mineraly. Tak ďakujem vám všetkým za rady a za ochotu pomôcť :) ste fakt super ludia.
Po nejakom čase pridám foto ako sa im darí.