Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá - začernalé zadní nohy a prsty

Dobrý den,
prosím o radu. Mám 2 agamy vousaté (5 měsíců) a jedna začala mít začernalé zadní nohy. První to vypadalo jako svlek. Po víkendu jsem přijel a koukám že to má krvavé a kouše si to. Prsty jsou částečně odpadlé (uschlé). Koupu je každé dva dny, strava - cvrčci, zelené a vitamíny. Světlo UVB a žárovka 40W. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji

Omlouvám se, že napíšu. Provizorní podmínky jsou akvárium 100x50x50. Nahoře lamino deska 1/3 je síťovina a na obou krajích cca 2 cm vetrani. Teď už tedy nekoupu. Byl jsem na veterině. Je to gangrena, pokud si to správně pamatuji. Známý mi řekl ať ji pustím do pole a koupím jinou. To se mi nechce, je čilá a žere. Je trochu méně pohyblivá, ale to mi nevadí. Každý den ji to kapu betadinem a zatím vypadá dobře.

"velikost bude asi rozdilna" - jde o to nakolik rozdilna. Rozdilne velke zvirata - pokud je ten rozdil vyrazny - dohromady dat proste nemuzete. Nejake postupne zvykani je dle mne blbost, staci pripadne dat tu ktera je "doma" na chvili pryc, trochu prohazet vybaveni v terariu aby bylo i pro ni "jine" - a dat tam tu novou. A po chvilce vratit puvodni. Obvykle jsou to snasenlive zvirata, a nebyva s timhle zadne vetsi trapeni.