Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šváb turkystánský

Dobrý den, chováme doma agamu a utekli ji asi švábi turkystánské s terária, moc ji nejeli a tak si asi našli cestu ven. Na toaletě jsem našla ootéku a 3 šváby. Jaké je nebezpečí, že se švábi rozmnoží. A jak případně na jejich likvidaci?

No, neni to vylozene invazni druh - ale prezije dost dlouho, prakticky nez pojde starim. Kdysi nam jich utekla cela bedna, vystrikaval jsem kuchyni nejakym tim biolitem, ale po roce jsem stejne jeste nejakeho chytl na WC. Rekl bych ze se dal nemnozi - ooteky nejspis potrebuji k vyvoji vyssi vlhkost...? Dalsi generace uz se neobjevila. Kdyz jsme je zkouseli mnozit, sbiral jsem ooteky do krabicky s vlhkym lignocelem. Ale jak pisete - agamam tartary nejak nechutnaji, gekoncikum taky ne, tak jsme jejich chov zrusili.