Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu

Dobrý, před necelým měsícem jsme si domů pořídily dvě agamy vousaté staré cca 3-4 měsíce max, které byli spolu ve zvířecím světě prý od malička v jednom teráriu vzali jsme obě aby nebyla druhá sama, postupem času a kontrolování se zdá, že to jsou oba samci... což mě dost znepokojuje jelikož jsem přečetl dost článku a příspěvků kdy jsem se dočetl že jsou samci dost teritoriální, myslíte, že když jsou spolu od malička budou se snášet? Nebo už mám přemýšlet nad dvěma terárkama. Děkuji za odpověd.

No, vseobecne se traduje ze samci se nesnaseji, ale - ne jen moje zkusenost - dva samci pokud neni v dosahu samice se muzou celkem v pohode snaset. Nemusi nejspis platit univerzalne, nemusi to delat dobrotu - zalezi asi na konkretnim zvireti, ale nase zkusenost z minula byla takovahle, a cetl/slysel jsem o podobnych pripadech, i u jinych druhu kde by mel byt samec teritorialni. Chce sledovat jak se chovaji, maji ted kolem tech 5 mesicu = zanedlouho by se meli uz i jako samci projevovat.