Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ball Python alebo Carpet Python

Dobry vecer.
Chcel by som vediet vaz nazor na porovnanie tychto hadov :-p
Doma mam 2r. staru regiusku a neviem si ju vynachvalit :-D a teraz rozmyslam nad dalsim hadom a chcel by som skusit pytona kobercoveho ma s nim niekto nejake skusenosti ake velke terarium ci je agresivny atd? O velkosti teraria sa neviem nikde docitat.
Lebo neviem ci si zaobstarat radsej dalsie dve regiusky alebo toho kobercoveho krasavca :-)

Terárium aspoň 150x50x50 a co se týče povahy, tak je to horší než u regiusky, občas má náladu a občas nemá. Mláďata bývají agresivnější, ale když se berou na ruce a zvyknou si na kontakt s člověkem, tak by později problémy být neměly.

Ta délka 150 je zbytečná. Kobercovky jsem měl v teráriích o délce 100cm. Takže rozměr 100x50x50 je dostačující. Ony stejně mají období, kdy jsou tři měsíce na jednej polici, a pak jsou zase měsíc zalezlý v úkrytu.
Co se týče agresivity, tak se to prostě paušálně říct nedá, že zrovna kobercovky jsou klidný anebo naopak agresivní. Záleží to kus od kusu jako u všech hadů, ale můj názor je, že více narazíš na kus, který je klidný a nesnaží se orazítkovat vše, co se v jeho blízkosti pohne.

Mláďata bývají prudší a výbušnější, časem se většinou vyklidňují. Já volil 50x100x50 (d,v,š) a všechna zvířata plně spokojená. Osobně u nich mám tera na výšku raději, 90% času spěj ve větvích.