Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama nechce zrat len spi

dobry den,
pred rokom sme kupili trojrocnu agamku. vyslobodili sme ju z hroznych podmienok. zo zaciatku bola nervozna nedala sa chytit, neskor sme sa spriatelili.
terarko mala nove, s konarmi jamenom. svietim denne od 8-20 potom spi. terarko je pri radiatori ma tam teplucko takze casto kropim vodou. krmili sme cvrckami, salatom, mandarinkami (tie miloval) jablkom,salatom a pod.
teraz mame problem kedy sa prestal hybat stale je na jednom mieste, nieledy aj dva tyzdne, stale spi neje. kedze nejedol cvrckov tak dostava salat a ovocie mysleli sme ze je prejedeny. ale on stale spi a nehybe sa. co mam robit? moze byt ze sa zazimovava? mam pockat alebo donutit ho bejakym sposobom jest?
dakujem za radu

Žiarovky máme EXOTERRA REPTILE UVB 150 - 25W (dve). Svietim jej od rána do večera - teplota sa pohybuje okolo 26-30 stupňov.

V tom bych viděl hlavní problém. Nemá výhřevnou žárovku. Je jí zima. Místo jedný UVB žárovky dejte jednu klasickou bodovou žárovku, pod kterou bude alespoň 40 °C.