Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pagekon riasnaty

Dobry den.
Chcem sa opytat ako je najlepsie vymyslet topenie pre pagekona riasnateho.
Typ ohrevu ako klasicka ziarovka v kvetynaci sa mi nepozdava jednak z toho ze si myslim ze by to trebalo casto vypinat a zapinat ale zas si myslim ze klasicka usporna ziarovka nevyda dostatok tepla alebo ano?

To se bude odvíjet od velikosti terária,větrání a wattáži úsporky. Já mám v tera 34*34*55 (š*h*v) úsporku 15W (6400k) + 13W UVB (reptiglo 5.0) a na výhřevném místě pod úsporkou a UVB je 35 stupňů a gradient ve zbytku tera 26-30 stupňů. V parném létě co je již minulostí jsem 15W musel vyměnit za 9W protože na výhřevu bylo až 40 stupňů.Ale provozuji je bez květináčů.