Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechybí vitamíny?

Dobrý den,
mám deset let starého želvího samečka.Nezazimováváme ho, jen když zazimuje sám, což se během těch deseti let stalo asi dvakrát. Přes léto je ve venkovním výběhu, kde má zelenou stravu. Přes zimu je zvyklý pohybovat se volně po bytě, v teráriu nechtěl být, vždy se odtamtud dobýval ven a to i v noci. Teď asi tak tři týdny po sobě začal být hodně dotěrný, hlavně to odnášejí naše nohy a domácí obuv, nedělá mu problém se dost razantně zahryznout. Tak by mě zajímalo, zda mu něco neschází. Dostává běžnou zelenou stravu, např. čínské zelí, kedlubnové listy, a jiné. Žloutek a maso sem tam, miluje rajčata a mrkev třeba nemusí. V létě se sám pase ve výběhu. Ovoce opatrně, jen někdy.
Děkuji za odpověď. Martina

Předmět Autor Datum
To je nějakej fór? To je, jak zeptat se na ultraveganské diskuzi na nejlepší tatarák a krvavej stejk…
reply 24.10.2017 15:11
reply
můžete dát jeho foto? že za 10 let si nejste schopna zjistit základní info o chovu je víc než smutn…
lupus 25.10.2017 16:32
lupus
No tak vám oběma pěkně děkuji. Dobře přečetla jsem si a zjistila, že informace se shodují s knížkou,…
Martinka1 26.10.2017 14:01
Martinka1
no podle toho co jste napsala, tak se řídíte maximálně knihou známé "želvoškodičky" Anděrové... kdyb…
lupus 26.10.2017 15:32
lupus
Želvák je naprosto v pořádku, krunýř nemá měkký, normálně jí, jen je otravný. Ale možná to je přecho…
Martinka1 28.10.2017 17:11
Martinka1
Vložte foto želvy
simča m 28.10.2017 23:33
simča m
Foto vloženo.
Martinka1 29.10.2017 15:06
Martinka1
Doprejte mu terárium nebo želví stůl, který by mel mít a tohle řešit nebudete muset. Navíc zimování…
nimakr 30.10.2017 12:54
nimakr
Děkuji za rady, ale to maso i vajíčko dostal úplně vyjímečně, behem svého života možná tak 5x. Nejse…
Martinka1 31.10.2017 21:19
Martinka1
Věřit můžete,ale že strádá to vás vůbec nes.re.
dubie 31.10.2017 23:23
dubie
V teráriu by být měl. Nevím, co vše o zelvach víte, ale za blbost člověka trpí bohužel zvíře. poslední
nimakr 01.11.2017 09:22
nimakr

To je nějakej fór? To je, jak zeptat se na ultraveganské diskuzi na nejlepší tatarák a krvavej stejk. Vaší želvě schází především odpovídající péče a život jí pravděpodobně zachránil pouze letní pobyt venku, kde dostane alespoň trochu odpovídající stravu a podmínky. Přečtěte si prosím něco o chovu želv a už se nebudete muset ptát. Zkuste například zde: http://www.zelvy.wbs.cz/Uvod.html

No tak vám oběma pěkně děkuji. Dobře přečetla jsem si a zjistila, že informace se shodují s knížkou, kterou vlastním. Krmím želváka podobně, tak jak píší v tom vašem článku mimo granulí a doteď byl v pohodě. A že nezazimovávám? Od veterinářky vím, že se to nemusí, pouze v případě reprodukce, což neplánujeme. :-/ A omlouvám se za to, že jsem se chtěla zeptat, jestli třeba se nedozvím něco navíc.

Želvák je naprosto v pořádku, krunýř nemá měkký, normálně jí, jen je otravný. Ale možná to je přechodný stav, jen jsem chtěla vědět, které vitamíny, ale už jsem koupila a také obešla zahradu. Dostal toho dost co nám na ní roste a zřejmě je spokojený, je v klidu. Pravda je ta, že biolampu jsme vytáhli po delší době, ale jak říkám krunýř není měkký. Tak mi prosím napište, co ještě dělám špatně, rady přijmu, jen nemám ráda rychlokritiku. Ale taky je pravda, že jsem se v prvním dotazu moc nerozepisovala. A podle vašich odkazů mu dáváme v zimě převážně čínské zelí, salát ne, ten jen vyjímečně. Ovoce miluje, ale taky vím, že se to nemá přehánět. I velikosti je normální, v deseti letech měří jedenáct cm a znám dost lidí, co mají želvičku navolno. Napsali jste mi, že jsem macecha, ale děláme mu koupele, zastříháváme drápky. Taky jsme byli ze začátku v kontaktu s chovatelem, od kterého jsme želvičku koupili, a ten má reprodukční pár po třičtvrtě roku venku a určitě je nerozmazluje tak jako my. Tak přijmu další rady otevřeně. Díky

Doprejte mu terárium nebo želví stůl, který by mel mít a tohle řešit nebudete muset. Navíc zimování se nedoporučuje jen kvůli reprodukci. Je to želva, která i ve volne přírodě normálně sama zimuje, takže by se ji ti melo dopřát i v zajetí. Na zemi nemá co dělat. K masu by neměl přijít do styku vůbec (výjimka je, když su chytí něco venku). Vajíčko vůbec.
Nevíte ani základ, takže by jste si mela něco načíst. Tím nemyslím knížky, které byli vydány 30let dřív. Ted se toho ví mnohem vice.
Pokud nic nezmenite, tak zelvicka bohužel dlouho nevydrží.

Děkuji za rady, ale to maso i vajíčko dostal úplně vyjímečně, behem svého života možná tak 5x. Nejsem úplný barbar, jak to možná vyznělo prvním dotazem, nicméně v teráriu opravdu být nechce.
Děkuji všem, kdo se zapojili do diskuze, věřím, že želvák přežije moji krutou výchovu. ;-)
Mějte se krásně a fanfárově.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru