Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moc malá agama

Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu. Před třemi roky jsem si koupila moji úplně první agamku a asi jsem jí úplně zpackala život... Benjamínek má teď tři roky a měří pouhých cca 20cm. Vím, kde jsem udělal chybu. V domě, ve kterém jsem předtím bydlela, neustále praskaly žárovky a jelikož nejsme nejbohatší, tak jsem mu tam dávala obyčejné žárovky do lampiček. Takže ve svém období růstu neměl správné vitamíny. Teď jsme se odstěhovali, tak mu dávám správné osvětlení, ale asi už nevyroste, proto se chci zeptat, zda bude v pořádku? Kluk se chová normálně. Žere jak o život, šplhá, pobíhá, nechá se hladit, kývá na mě hlavinkou, ale je maličkej... Myslíte si, že i takto maličký může žít? Moc děkuji za odpovědi.

Co na to rict a nebyt sprosty...?

- kdyz uz to agama prezila a ma ted podminky v poradku (opravdu ma?), asi pred ni jeste neco zivota bude. Ale otazka jakeho a jestli to nebude jen trapeni - pri takovehhle "peci" muze mit (nejspis ma) nevratne nasledky, deformace atd. kvuli rachitide. Uprimne, to zvire ktere ma ve 3 letech 20cm ani nechci videt, jen bych byl jeste vic nasr....

Rachitidu nemá. Opravdu vypadá v pořádku. Žádné deformace a takové věci...
Byli jsme i u doktora a ten říkal, že když se dožil tří let, že je v pořádku, až na svou velikost.
Jestli si vzpomínám dobře, když sem ho kupovala, chovatel mi ukazoval maminku a tatínka a ti také nebyli moc velcí, jako nebyli tak malí jako je on, ale....