Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Crestad Gecko - Teplota v teráriu v zimě

Zdravím,
zařídil jsem nové terárium pro Pagekona řasnatého. Velikost 50x50x90. Terárium je skleněné (v příloze foto) Na hoře mám 2x větrací mřížku a uprostřed sklo, na kterém je položeno osvětlení Osvětlení EXO TERRA Compact Top 45 2x zářívka 26W + 20W. V terárium mám teplotu 19°C-20°C a drží se stejná. Chtěl bych se zeptat zdali v zimních měsících tato teplota v pořádku. V letních počítám stoupne 2°C-6°C.

Dneska jsem tam zkusil dát provizorně květináč s žárovkou 20W a v teráriu se teplota držela na 21°C-22°C. Systém uchycení sem udělal tak ať se to dá lehce demontovat. Raději bych ho tam němněl ale jestli je 19°C-20°C málo tak mi asi nic nezbude (pak trochu doladit nové stínidlo květináč je provizorium)

Pagekona plánuji pořídit tak po měsíci dvou provozu až vyzkouším jestli se v terárku netvoří plísně a rostlinám se daří.

Děkuji za rady.

Předmět Autor Datum
V příloze ještě provizorní osvětlení.
lukaschlebik 12.11.2017 23:39
lukaschlebik
To osvetleni mi prijde v ramci moznosti celkem rozumne vyresene, jen bych asi pridal jeste trochu na…
lucifer 12.11.2017 23:49
lucifer
Časem větvě přibudou (uvažuji o bambusových tyčích nebo zase korkové větve) zatím je v provozu pár d… poslední
lukaschlebik 13.11.2017 00:13
lukaschlebik

Časem větvě přibudou (uvažuji o bambusových tyčích nebo zase korkové větve) zatím je v provozu pár dní tak testuji spíše podmínky. Zítra bude výhřevné světlo provozu od rána tak uvidím k večeru jaká bude teplota. Dnes sem měřil teplotu v průběhu 3 hodin co sem dal do kupy výhřevné světlo.

A ještě dotaz s gekony nemám zkušenosti je lepší si pořídit jednoho samečka nebo samičku nebo je mít třeba v páru?

Děkuji za radu a připadnou odpověď.

PS:Taky mám v teráriu přípravu pro mlhovač nemáte náhodou zkušenosti jak pagekoni mlhovač snášejí na internetu jsem v teráriích mlhovač našel, že ho někteří používají, ale spíše to byly zahraniční stránky (Mlhovač by měla být nahrada za automatické rosící zařízení). Mlhovačem bych chtěl docílit toho at nemusím každý den ručně rosit jen třeba obden. Nebo je pak mlhovač úplná náhrada za rosení?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru