Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční se nehýbe a nechce jist

Zdravím, mám takový dotaz. Včera jsme si přivezli 4 měsíčního gekoncika nočního. I s terárium, která nám dala paní od které jsme ho zakoupili. Včera snědl 2 Červiky. V noci normálně lezl a zkoumal terarko a dnes jsme před nej hodili cvrčka a vůbec si ho nevšimal už cely den leží jen na jednom místě. Nás se zatím hodně boji tak se snažíme na nej nesahat. Ale zajímá mě zda je to normální? Třeba jen ze stresu nebo tak? V trusu měl celé ty cerviky jak kdyby je ani neztravil. Budu vděčná za každou radu. Děkuji

Teplota v terarku je v nejteplejším miste přes den 31 a v nejchladnejsim 27, v noci tam mívá okolo 23. Terárium je 50x30x30. Vyhřívame ho žárovkou. Fotku se pokusím zítra vyfotit. Dnes už to bylo lepší přezkoumával terárium i přes den, porad se teda dost boji, ale to je asi normální ze? Někde jsem četla, ze se má nechat aspoň týden, aby si zvykl a nesahat na nej. Ale porad nepapa, vždy po cvrckovi vystartuje a když se mu nepovede chytit tak už si ho nevšímá:/ terárium bychom chtěli kupovat nové jelikož nám projde malé.