Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousata ledova a neji

Dobry den, pracuji ve zverimexu. A mame tam agamu vousatou je mala momentalne nam lezi v rohu terarka a nechce nam jist a ani se nehejbe je cela ledova. Vcera kolegyne nasli krev v terarku i vestolici. Agama byla zvykla jist obden a cvrcky ale nase kolegyne to nerespektovala a krmila ji kazdy den a to jeste sarancatama ktery nebyli zrovna maly. Ikdyz jsme ji to rikali at to nedela tak v tom stale pokracovala a nase vedouci ji bohuzel nic nerekla a takhle to dopadlo. Nevite jak ji pomoci nebo co by ji aspom mohlo byt?

Agama je ledova protoze ji malo topite, cim svitite a hrejete? Je to studenokrevny zivocich, teplotu ma takovou jaka je teplota okoli. Pokud zrala sarancata, tak to ve vykalech neni krev - je to pri krmeni sarancaty normalni. Pokud je mala = mensi nez 30-35cm, tak krmte klidne kazdy den. A dodrzte potrebnou teplotu (kolem 30°C v prostoru + vyhrevne misto pod zarovkou klidne kolem 40), taky potrebuje nejaky zdroj UV-B (aspon Reptie UV 200 "usporku)