Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blaptica Dubie

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, začal jsem s Blaptica Dubie. mám je v akvárku a pod akvárkem tonou folii. Dnes jsem v akvárku změřil teplotu, a teplota nad folii je 35°. Může to švábům vadit? že by umíraly na velké teplo a nestihly se množit? nebo to jen uspíší jejich vývin a množení? Vím že čím vyšší teplota, tím více se množí a dříve umírají. Ale platí to i v tomto případě? Nebo mám topnou folii zapnout na časovač, aby se zapínala třeba jen na 1/2hod a druhou byla vyplá?
Folie je daná pod cca 2/3 akvárka.

Zde je foto: https://imgur.com/wic8mt8
ta teplota byla měřeno mezi těmi platy od vajec v pravo jak je ta mezera. Jinak ta folie je dole přes cca 1/2 bych typl tedy, a do šířky bude tak 3/4 tuším. Aktuálně zkouším tedy měřit teplotu více v levo, kde není folie.
Jinak nemám tam zbytečně moc těch plat od vajec? ještě nevím, jak to budu čistit a chytat potřebné šváby na krmení, když budou zalezlí v těch platech :(

tak nejak - vetrani vetsi casti stropu, papirovymi platy zaplnit prostor, ale zasadne je davat na stojato - jinak se v nich bude hromadit bordel. A pokud mozno "neuklizet", do kolonie nezasahovat.Potrebuji si vytvorit "sve" prostredi, snaha udrzovat tam "cisto" je velmi kontraproduktivni. Jo a melo by tam byt sucho - to je taky spojene s tim vetranim.

už to mám takto zajeté cca 1/2 roku. zatím jsem nijak nečistil. ale dole se mi hromadí trus pomalu ale jistě -_-
Jinak vršek mám krytý dirkovaným plechem a akorát uprostřed položené sklo. To se mi ale nijak nerosí;-)
A ohledně tý teploty, tak mimo tu topnou folii téměř v levém rohu, tak mám 25° tedy. Takže by po celé té délce folie těch 35° nevadilo tedy když je tam i míň?

Až bude sklo orosené, bude pozdě ;-). Dobrým ukazatelem je i např. výskyt roztočů.
Osobně jsem zastáncem co největší možné větrací plochy ve víku.
Lokální přetápění (až na 35°C) nedoporučuji. Možná nemají kam migrovat (hustota švábů a plnost nádoby).
Co zapojit dvě topení tzv. za sebou? Nebo snížit výkon diodou?
S luciferem souhlas. Prokladky řeším na stojato ve fixované podobě.