Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UVB trubice

Zdravím všechny chovatele.
Prosím o radu - plánuji terárium pro gekona Heteronotia binoei, plánované rozměry jsou cca 40x30x30 cm (dxšxv). Chtěla bych do něj dostat i UVB, bude muset být uvnitř, aby gekon z toho UVB vůbec něco měl, ale vzhledem k rozměrům terária tam asi nebude moc praktická kompaktní zářivka. Uvažuji proto spíše o zářivkové trubici, nejspíš nejslabší Repti Glo nebo Solar Raptor, délka 30-35 cm. A teď můj problém: nevyznám se v elektrických přístrojích a svítidlech. Hledala jsem na netu, ale v info se moc nevyznám - nenašla jsem žádné UVB trubice v uvedené délce 30-35 cm. Jen špatně hledám nebo se opravdu takto krátké nedělají? A do čeho ji nainstalovat? Mohlo by být něco takovéhoto:
https://www.e-light.cz/fisb-urhyg41m3499-prisazene-stropni-svitidlo-062112
nebo musí být těleso přímo ke značce zářivky?
Vůbec se v osvětleních nevyznám (umím tak leda zašroubovat žárovku :-D ) a tak mám obavy, aby mi to pak k sobě vůbec sedělo... (aby zářivka nebyla moc krátká nebo naopak moc dlouhá apod. Na to, že si musím dát pozor na to, jestli je to T5 nebo T8, vím.)
Předem moc děkuji za rady.

EDIT: případně co říkáte na tohle?
https://www.teraplus.cz/Narva-Reptilight-Tropic-2-0-11W-d133.htm

Ahoj.
Pokud mohu i pro ostatní postřeh.
Jak píše Michal vypadá jak normální halogenka s tím rozdílem , že tak levná není nechá se sehnat již od 20 kč--za ta léta jsem odzkoušel kde co i JBL tam mám dojem si kvalitu ohlídají a garantují také jen " UV-A"používáme v prvotních karanténach kde potřebujeme malé a víkoné a tyto jsou OK do takových nádrží.Mi jsme je neměřili ale jeden Německý kolega a porovnával s JBL kde cena je někde jinde a nakonec si jich nechal přivézt 50 od tud.Né že by jsme chtěli na zvířatech šetřit ale když jich potřebuješ na jedno osazení také 50 tak tam je to již znát.Tyhle co používáme mají závit E14 ale to je ve finále fuk hlavně že supr svítí hřejou :-).
Ony stejně mám ten dojem jedou všechny ze stejného pasu akorát mají jiný přebal.