Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agamka je špatná...

Lidi pomozte, agama vousatá, vzala jsem ji lidem, kteří ji měli jen jako dekoraci...! Asi tři čtvrtě roku bez UV, bez vitamínu a vápníku... U nich ještě prý (před týdnem) lovila cvrčky, běhala... Teď jen leží, nežere, měla hroznou žízeň... Koupila jsem jí Reptilin od Sery, tři dny dávám násilím pět kapek, jak mi bylo porazeno, Roboran pro plazy do ní ale nedostanu, když nic nežere. Jen se plazí nebo jen leží, žádný zájem... Je jí asi rok a tři čtvrtě.

Nechci předbíhat, ale jsme ve fázi, kdy agamka baští (s trochou násilí) krájené zophobasy, pinzetou vložené do pusinky a sama si je posune a sežere, ale pak je zase unavená a chce spinkat. Včera a dnes byla na sluníčku a to se jí evidentně líbilo, olízla pampelišku, tak jsem jí kousek nacpala do tlamičky - zbaštila, považuji to za velký úspěch. Ale o větším pohybu a samolovení nemůže být ani řeč. Mám velkou trpělivost a zrušila jsem i hory, abych se jí mohla věnovat, jsem takový zachránce amatér, zatím úspěšný, tak mi držte palce ať přežije i ona. Již tři večery jsem řekla, že do rána nevydrží, jak byla hubená, studená a apatická, ani hlavičku neunesla..., ale bojuje tak statečně, že to nevzdám... Každopádně děkuji za Vaše rady, pokud přežije, tak jedině díky Vám, jste opravdu odborník. Každý den mi přijde o malinko lepší a silnější. Snad to není jen zlepšení před koncem... Pořád je strašně hubená a má rosolovité nožičky...