Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík Noční

Ahoj ,chtěla bych se zeptat .....před par dny jsem si přivezla páreček gekončíků :-)
Ale samička začala hrabat všechnu podestýlku na jedno místo ... a chci se zeptat proč to dělá:?: ??
Předem moc děkuji za odpovědi ... :-/

gekončíky to niekedy robia, dôvodov môže byť viac.... možno je gravidná a hľadá vhodné miesto pre nakladenie vajec - vhodnosť miesta je často určovaná vlhkosťou a teplotou, čiže napr. môže hrabať v substráte v snahe nájsť substrát vhodnej vlhkosti. Aj keď nie je gravidná, môže hľadať miesto s vyhovujúcou vlhkosťou alebo teplotou kvôli vlastnému pohodliu
pomohla by fotka samičky aj celého terária + info o teplotách (deň/noc, ak je v teráriu výhrev, tak pri ňom a čo najďalej od neho,...)