Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Užovka tenkoocasá - krmení

Dobrý den, zkrátím okolnosti a rovnou se zeptám. Je to taková asi hloupá začátecnická otázka, ale při krmení had sežral i bukovou štěpku, je to problém? Děkuji.

Nikdo neodpovídá, tak se toho ujmu... Asi bych to moc neřešil. Nejsem si úplně jist, jak může zrovna buková štěpka zareagovat v trávícím traktu hada, ale když se podíváte na jakýkoliv dokument o hadech v přírodě, většinou pozřou spolu s kořistí hromadu balastu, která se na ní nalepí. Ve volné přírodě je málo prostředí, kde by had potravu pozřel zcela sterilně. Často je kořist obalená hlínou, blátem, trávou, spadaným listím nebo i pískem, a přesto se s tím hadí trávicí trakt dokáže vyrovnat. Trávící šťávy hadů patří mezi nejagresivnější v živočišné říši, a dokáží zpracovat téměř vše - od svaloviny, kůže a kostí, až po ptačí peří, nebo chlupy, kopyta a rohy savců. Myslím si, že jedna štěpka by zdravotní stav hada neměla nijak neovlivnit...