Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řadnatý snášenlivost

Zdravím vás,
Mám problém se snášenlivostí mojich gekonů. Před několika lety jsem si koupila párek gekonů, ti se sžili velice dobře. Dokonce nad má očekávání začali plodit vajíčka. Jelikož jsem nestačila dvě snůšky najít mám doma ještě dolší dvě generace. Myslela jsem si, ze jsem dobre rozdělila “klučičí” a “holčičí “ družstva. Jelikož doma nechci mít gekoní farmu rozhodla jsem se odrostlé děti dát k rodičům. Kluci se prý bez partnerky neperou, tak jsem jim udelala vlastni terarium. Po dvou minutach na sebe utocili, tak jsem je znovu oddělila. Holky se prý neperou vůbec, tak sem je chtela dát k sobě. Zpocatku se hezky privitaly, dotykaly se tlamičkama, žádná agrese. Ráno jsem našla mladší samičku bez ocásku a teď má téměř stále otevřenou tlamičku. Nevím jestli jde o zranění, nebo o projev stresu. Děkuji za radu, jak chovat gekony pospolu, abych nemusela mít na každého zvlašť terarium. Nebo je možný chov jen v párech? Děkuji

loading...

Dobrý den, z vlastní zkušenosti muzu rict ze vice samcu se mi dohromady nikdy nesneslo.....při drzeni vice samicek pospolu se mi ale jeste nestalo ze by prisel nejaky problem. S tim kdo je samec/samice jste si stoprocentně jistá nebo ne?.....u mladých pagekonů se mi nekolikrát stalo ze sem myslel ze je to samice a byl to nakonec samec.

Ano, otazka je jestli skutecne jde o samicky. Ale doplnim ze ani skupina samicek si nemusi vzdy sednout. Mame v jednom terarku 3 samicky ciliatu, a jedna dominantnejsi jednu z tech zbyvajicich (vzdy tu samou) obcas pekne prozene. Zarizeni terarka je clenite, maji se kam schovat, tak zatim beze skod. Z jineho sudu - meli jsme pohromade dve samicky gekonciku nocnich, od malinka - vlastni odchov, 3 roky naprosto v pohode - pak ale zacala byt jedna agresivni, az nakonec druha pri potycce prisla o ocas. Pohlavim jsem si 100% jisty, tu samou samicku jsem pak zkusil dat do skupiny 0.4 a musela jit za dva ni pryc, zase byla agresivni - vuci vsem ostatnim. Tak je nakonec na samotce, a druha s regeneratem v te skupine, a je klid...