Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyroba teraria vcetne 3D zadni steny

Chceme s kolegou udělat terária z USB desek a zadní 3D stěny jaký materiál můžu použít? Je mi jasné lepidlo na obklad viděl jsem lepit polystyren i lepidlem z tavici pistoli je to možné? Neublíží to nějak osazenstvu terária ať už jsou to rostliny nebo zvířata? Dále bych se zeptal jaký akryl používáte? Jestli sanitární nebo ne? A nakonec barva

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nádhera chtěl jsem se ještě zeptat čím nalepit na stěnu třeba raselinu nebo štěrk
MilosDo 18.10.2018 21:41
MilosDo
Jako finální povrch mám většinou lignocel. Ten lepím na černý silikon - většinou používám Soudal Sil…
IgoVlk 19.10.2018 00:04
IgoVlk
ahoj te lignocel jsi tam nalepil suche nebo vlhke? poslední
MilosDo 19.01.2020 04:59
MilosDo

Jako finální povrch mám většinou lignocel. Ten lepím na černý silikon - většinou používám Soudal Silirub 2 nebo jiný neutrální (oximový) silikon (nikoliv acetátové). Velká výhoda u těhle neutrálních silikonů je, že po vytvrzení nesmrdí.
Postup jednoduchý - na povrch vytlačím pořádnou dávku, rozetřu (ideální mít silikonové rukavice) a pak zasypu lignocelem a rukama udusám. Na youtube je na to docela dost návodů.

Jinak jako úplně první “stavební kámen” osobně používám montážní pěnu, nikoliv polystyren. Jen pozor - na sklo se musí nanášet s rozumem, aby neprasklo nebo nepovolily spoje rozpínáním pěny. U OSB tento problém zřejmě nehrozí.. Na youtube je toho opět docela dost k vidění, včetně pár ukázek jak to nedělat :-(
Úprava klasicky perořízkem (fajn je i škrabka na sklokeramické plotny). Pak několik vrstev lepidla atd. Pokud dávám lignocel se silikonem po celé ploše, tak barvu a lak vynechávám, jinak postupuji stejně jak uvedl Soptik81.

[3-A251-C69-549-B-4759-BFA7-487-C75-F6-FF6-F.jpg]

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru