Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s inkubáciou rhacodactylus

Dobrý deň,
Rád by som sa poradil / opýtal čo robím zle pri inkubácii pagekónov
ciliatus a auriculatus. Inkubujem v inkubátore Help Nursery II. Teplota
nastavená na 25/26°C. Vlhkosť vo vnútri 81%. Vajíčka inkubujem v
miskách kde je vermikulit , vždy sa snažím udržiavať vermikulit vlhký
tak že keď do neho fúknem aby nelietal. Misky mám v inkubátore otvorené.

Zo všetkých vajíčok sa mi liahne asi len 30%, ostatné buď splesnivejú ,
alebo sa na nich začnú tvoriť kvapky a potom splesnivejú. ( viď foto ).

Takto isto v inkubátore inkubujem aj Uroplatus Henkeli a skoro 100%
úspešnosť.

Ďakujem za pomoc vopred

[92WiWA1.jpg]

Dle mne vysoka vlhkost/plod se "utopi". U ciliatu jsem nikdy inkubaci nekomplikoval ani neresil inkubator. Plastovou krabicku s vlhkym (ne mokrym) vermikulitem (s par otvory k odvetrani ve viku) zavrit do stredne velkeho uzavreneho plastoveho boxu, a cele to schovat nekam vespod do skrine kde je spis nizsi teplota, kolem 21 - 23°C. Pres 90% uspesnost - jen velmi vyjimecne se nejake vejce zkazilo, inkubace kolem 3 mesicu.