Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Létání s Agamou

Zdravím všechny a prosím o radu..
Podobné téma jsem bohužel nenašla, a tak se obracím na zdejší zkušenné chovatele.
Minulý rok jsem si pořídila agamu vousatou, skvělé zvíře, miláček nadevše.. Problémem je, že příští rok poletím studovat do anglie, je nějaká možnost jak vzít gamu sebou, aby jí to neohrozilo? Terárko se vším všudy budu mít zařízené na místě. Jde mi o ten přesun.. Je to moje největší zvířecí kámoška, miluju jí a prodej by mi asi zlomil srdce. Je tu něaká možnost? Máte někdo nějaké zkušennosti?

Děkuji za odpovědi a váš čas

Zkusenost nemam, ale muze to byt velmi problematicke. Zkuste se informovat u dane letecke spolecnosti kterou by jste letela - jake ma podminky pro prepravu zvirat, a pak se nejlip asi zeptat na statni veterinarni sprave, jake maji informace o moznosti prepravy plazu konkretne do UK. Ono - vseobecne se pocita s prepravou "mazlicku" kategorie kocka - pes, tam zasadnejsi prekazky nejsou. U plaza muzete narazit na nejaky byrokraticky nesmysl kvuli kteremu to nemusi jit, muze se lisit dle te ktere zeme.

- treba bude nekdo vedet vic.