Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý - “deformace” lamel

Dobrý den , chci se zeptat jestli se někdo nesetkal u pagekona řasnatého s deformací přísavných lamel. Nevíme co to způsobilo nebo jak napravit. Může to být špatným svlekem , nebo například útokem druhého samce? Terárium máme dostatečně velké, samci jsou spolu přes rok (od mláďat ) a ještě nikdy jsem u nich nepozorovala agresivní chování , tak mi to přijde nepravděpodobné. Děkuji za odpovědi a rady.

Dovolím si říct , že do teď se svlékal dobře.
Svlékal se nedávno , ale ty packy se mu přihodily cca dva dny zpět.
Jinak tedy k tomu chovu a výživě. Terárium mají na výšku , rozměrově cca 43(čtverec) na 163(výška) , jsou v něm dva samci , již od mláďat , celkově tedy cca rok a něco málo. Krmíme cca 3x týdně cvrčky a občas mezi tím kousky banánu. Jednou za čas přidáváme do vody vitamíny. Kropíme večer + mají v terariu 2 misky s vodou. Teplotu mají pokojovou (22) , netopíme jim ani nesvitime.
Pokud je to špatným svlekem , napadá vás , jak mu pomoct k rychlejší nápravě ? Děkuji za vaši reakci a předem za odpověď.

Vítám na teraporadně, A pokusím se poradit.
Podle těch fotek to vypadá na špatné svleky a to i na ocase. Daly by se vyfotit ještě další fotky?
Akutní pomoc- důkladně odmočit a pokusit se sloupnout (prsty nebo pinzetou).
Dlouhodobě zvýšit teplotu (24-26 stupňů) a vlhkost.
A hlavně zlepšit výživu. Ty cvrčky kvalitně krmit (bílkoviny, vitamíny, minerály). Místo banánu instantní směs pro gekony (Jako u těch cvrčků. Bílkoviny, minerály, vitamíny). Vitamíny jen občas nestačí. A ve vodě už vůbec ne. Existují vitamíny rozpustné v tucích (pomůcka zADEK).

Tak po odmočení se potvrdilo , že jde o špatný svlek v oblasti ocasu a nohou. Naštěstí se mi opravdu dobře podařilo přebytečnou kůži odstranit. Rozhodně tedy začnu více kropit a zařadím více vitamínů. Nejspíš jsme o tomto byli nedostatečně informováni chovatelem. Netušila jsem , že se podávají tak často , ale rozhodně napravím.
Ještě bych ráda využila že se mi zde ozvalo pár zkušenějších a chtěla bych se zeptat , zda se vám někdy stalo že pagekoni zabili cvrčky a nesežrali? Stalo se to asi 3x , vždy v případě že jsme měli trošku větší cvrčky než obvykle (normálně kupujeme mikro ale občas nejsou k dostání , pak bereme “střední” ) Nažrat dostali jako vždy, večer , do bedýnky. Ráno počet cvrčků stejný avšak všichni mrtví.
Děkuji za každou dosud poskytnutou odpověď :-)