Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka Černá

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je normální že užovka černá stará 7.měsíců útočí. Děkuji za každou možnou informaci i radu.

Nevím, nevím, ale moc bych na tu změnu chování nesázel. Tak nějak "bych se nechal překvapit". Příčin vedoucích ke změně chování - zde tedy z klidné k útočné - je vícero a někdy začnou raplovat bez zjevných příčin.
Mám dospělého samce O.t. callicyanous, 2 roky byl v pohodě a loni v listopadu - blesková změna na neskutečného prevíta. Když má den, tak útočí jako šílenec, jsou to takové pecky, že mám pocit, že to nemůže to sklo vydržet.
Zkoušel jsem kdeco, abych jej uklidnil, ale nic nezabralo. Jak se rozjede je jednoznačně pánem prostoru :)