Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka Černá

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je normální že užovka černá stará 7.měsíců útočí. Děkuji za každou možnou informaci i radu.

Předmět Autor Datum
Hadi útočí zpravidla, když se cítí ohroženi, nebo jsou hladoví. Bohužel někteří jsou raplové a útočí…
Marsl 06.02.2019 21:40
Marsl
Děkuji za odpověď. Ona opravdu útočí stále. Krmená je pravidelně v neděli i po bezproblémovém svleku…
Lamicka 07.02.2019 12:36
Lamicka
Jeden z mých prvních hadů byla Krajta Královská.Týpek na burze se mnou vyje*** a prodal mi import.Ne…
Leon82 07.02.2019 13:46
Leon82
Děkuji moc za informaci.Já jí koupila na zoo trhu.Pán mi k ní neřekl nic jen to že se s užovkou červ… poslední
Lamicka 07.02.2019 14:01
Lamicka

Děkuji za odpověď. Ona opravdu útočí stále. Krmená je pravidelně v neděli i po bezproblémovém svleku ale nic se nezměnilo. Jakmile se přiblížíme k teráriu a chceme ji vyndat postaví se do útoku.Zavřeme tedy terárium a ona normálně skočí proti sklu.Docela mě to mrzí že se nás snaží pokousat a že se nenechá vyndat. 😢

Jeden z mých prvních hadů byla Krajta Královská.Týpek na burze se mnou vyje*** a prodal mi import.Neustále agresivní, nachlazená, nepřijímala potravu.Podařilo se mi ji rozkrmit, zbavili jsme se nachlazení, ale ta agresivita zůstala.Se svlekem byla v pohodě i když někdy byly potíže a řešili jsme to ve vaně....druhá krajta (stejné terárko- domácí odchov ) prospívala nádherně.
Takže se nedivte, že i když budou mít prostředí-vlhkost, úkryty, krmení atd. v pohodě, že nepřestanou útočit.Ta moje útočila i po letech když jsem ve dne prošel kolem terárka a ona byla zrovna u skla.Kolikrát jsem se až lekl jak to kleplo o to sklo :-D
Jestli se dnes zklidnila, to bych se musel poptat, musel jsem je dát z důvodů stěhování pryč....každopádně vám zbývá jediné.Nechat ji tak a uvidíte časem, hada neochočíte.
Nebo si kupte další až užovka povyroste, pokud si dobře vzpomínám, tak krajtě agresivita zůstala, ale šlo to k lepšímu, když jsem do terárka dodal druhou (berte to s rezervou-už je to x let)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru