Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekon Obor. - osvětlení

Zdravím
jaký máte názor na použití nočního osvětlení nebo LED žárovek. Koupil jsme si Gekona a mám ho v tera po chamíkovy vypnul jsem UVB a nechal jen obyčejnou, která mi ted praskla, chtěl jsem koupit keramickou jen na topení ale kvůli kytkám potřebuji i svítit když tam dám tu modro-červenou LED ( na růst rostlin) bude mu to vadit? (potřebuje vůbec světlo jako takové nebo si vystačí pouze s keramikou která hřeje? Popř. jsem přemýšlel nad tou topnou s nočním světlem (modrá či červená) ale svítit mu noční i přes den je tak trochu proti přírodě....

Nechovam zrovna Gekko gecko, ale ze zkusenosti s jinymi nocnimi - je dobre aby meli rozumne oddeleny den od noci = smysluplne denni osvetleni, to modro-cervene "pro kytky" mi neprijde vhodne. Pokud jste tam meli UVB - tak misto toho normalni usporku/zarivku, dokonce si myslim ze by bylo nejspis vhodne i neco s nizkym podilem UV - Exoterra Natural light 2.0 nebo ekvivalent (dela neco podobneho i Narva, pokud se nepletu).

Nocni prisvit je dobry kvuli nocni aktivite - v uplne tme nevidi ani nocni gekoni, jsou to vseobecne spis "soumracne" zvirata. A tam se daji dobre pouzit prave LED diody, treba obycejny LED pasek, omezeny odporem na maly zlomecek svitivosti.

ted tam mám asi 20w halogenku (jak se nyní dělají v obyč. žárovce) vedle je hned akvárium takže když večer zhasnu terarko je tam i světlo z akva asi do 22h takže má takový soumrak, tak to asi tak nechám... když mu tam dám večer cvrčky tak ráno tam nic není