Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Péče o pagekona řasnatého v nepřítomnosti

Zdravím,
už nějakou tu dobu přemýšlím nad koupí pagekona řasnatého.
Mám v plánu ho denně 1-2x rosit, ale napadlo mě, co budu dělat, kdybych jednou někam jel (pryč nejezdím nějak často).
Viděl jsem nějaké zvlhčovače a mlhovače, ale vůbec se v tom nevyznám. Také mě jemně odradila jejich cena.
Proto se chci zeptat, zda se dá nějak provizorně zařídit, aby byla vlhkost přijatelná, aniž bych se o to třeba týden staral.
To samé s jídlem, prý jí každé 3-4 dny, tak jestli se mu tam nedá dát třeba dvojnásobná dávka nebo něco :-D
Děkuji za všechny rozumné odpovědi

Z vlastni zkusenosti - pokud jedeme na dovolenou, pustim do teraria o neco vic cvrcku (pocitam 1-2 ks/den na jednoho ciliata), krmeni pro cvrcky (na dno plochou misku s piskotem a par psich granuli) a zaukolujeme pribuzenstvo at jednou za tri dni porosi teraria, v miskach vymeni vodu, a do dalsich misek da merunkoveho Hamanka. Ze se denne nerosi zas tak nevadi, kdyz je to jen tyden - dva. Vodu k piti maji v miskach, cvrcky si ulovi kdyz chtji, a kdyz nechteji, daji si tu ovocnu presnidavku.

Mame te zvere vic, ale u vseho staci ta chvilka pece jednou za 3 dni - 2x tydne dejme tomu. Hlavne cerstvou vodu, uklidit kakance, nakrmit pokud je potreba. Funguje nam to takhle uz radu let, prumerne 2x rocne jsme 2 tydny mimo domov - a doted nebyl zadny problem. Az na takovy komicky utek jednoho eublika minule. :) (stastne nalezeny a odchyceny)

Ok, děkuji za rady.
Chci se ještě zeptat, mám v plánu mít jen jednoho. Nevím, jaké terárko koupit. Radši bych koupil terárium 30x30x45 (kvůli místu vyhrazeném pro terárko), ale nevím, jestli to není moc malé.
Také se chci, jak často a jak se čistí výkaly. Jestli se berou jenom výkaly, nebo nějaká část povrchu?
Děkuju

30x30x45 je celkem male, v nouzi taky jde - ale neni to idealni, pro trvaly chov dospelce bych nedoporucil. Za mne - pokud je misto, tak ExoTerra 45x45x60cm. Sice jsou ty Exoterry drazsi, ale pro ciliaty idealni. Dobre odvetrany cely strop, fajn dvirka na pantech s rozumnym zamykanim, dobre se cisti.

ad. "vykaly" - ciliati jsou dost cunata a vykadi se kdekoliv = cistit sklo, rostliny, vybavu dle potreby. Dole mam u ciliatu par cm vrstvu raseliny = co spadne do ni je v pohode/jednou za cas se to cele vyhodi a da se nova (staci klidne 2x rocne)